Halvalla shampoot

,.,

Laskin, yhden litran shampoopullo riittää noin vuodeksi, kun hiukset pestään 3 pv välein.
Nettikaupan shampoo tulee siis puolet halvemmaksi kuin kampaamosta ostettu 250 ml, jota on hankittava 3 kk välein.

6

1238

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pää täynnä tyhjää

      Kyllä meillä ainakin sekä shampooseen että muihin hiustuotteisiin menee niin vähän rahaa, että mieluummin ostan sellaisia aineita, jotka sopivat meidän perheen hiuksille kuin summittain litran (!) jotain nettikauppashampoota.

      Joskus olen hätäpäissäni erehtynyt ostamaan jotain muuta kuin hyväksi tietämääni merkkiä. Jälkikäteen totesin, että hukkaan meni sekin raha. Huiksista tuli hirveää hamppua, johon ei meinannut hyvä hoitoainekaan tehota. Käytin sen shampoon kylppärin siivoamiseen ja sukkahousujen pesuun.

      Jos haluaa shampoossa säästää, kannattaa pistää sitä pienisuisempaan pulloon, esimerkiksi hiusväripulloon. Shampoopulloissahan on usein aika iso reikä, joten shampoota tulee kerralla 2-3-kertainen määrä todelliseen tarpeeseen verrattuna. Sama koskee astiainpesuainetta.

    • ,.,

      Tuotteet ovat toki laadukkaita ja kokeiltuja.
      Ja on kukkarokin täydempi kun opit säästämään.

      • Honkkeriponkkeri

        Mitä horiset? Nimimerkki "Pää täynnä tyhjää" kertoi säästävänsä tukka-ainekuluissa laittamalla shampoon pienisuiseen pulloon. Sehän on säästämistä, kyllä hän siis säästää osaa. Siinähän säästetään samalla luontoa, kun shampooaineita päätyy vähemmän vesistöihin. Ei halvalla ostaminen suinkaan aina ole kovin edullista. Edullisinta on kuluttaa mahdollisimman vähän!


    • puhdas_

      HYYYII! vähäks oot likanen kun peset niin harvoin hiuksii.. mul menee melkeen litran pullo shampoota (kampaajalta ostettu) noin neljässä kuukaudessa :D

    • ,.,

      Palstanpitäjä huolehtikoon asiattomista viesteistä.
      Otsikkona on säästövinkit.
      Eikä huuhaa.

    • Hande999

      meidän talouteen hankitaan merkkishampoot ja kosmetiikat netistä, hyviä kauppoja ovat
      feelunique.com (Jerseyn saarilla joten max 45 eur tilauksia) sekä fragrancedirect.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1318
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      647
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      619
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      539
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      521
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      518
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      468
    Aihe