Turkin paras lomaohde pariskunnalle

reissuu,.....

Ensimmäinen lomareissu puolisoni kanssa on tulossa Lähdemme Turkkiin Elokuussa, mitä paikkaa suosittelette? Tykkäämme hyvästä ruuasta ja shoppailusta ja tietenkin juominenkin maistuu mutta yökerhoista emme niin välitä. terassit ja pub piisaa. Mikä Turkin lomakohteista olisi meille sopiva? eli rantoja,löhöömistä ja hyvää ruokaa ja shoppailua?
kiitos

4

608

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meidän suosikki

      Antalyasta löytätte kaikkea tuot.

      Hotellin Divan Antalya on loistava vaihtoehto. Rannalla ja lähellä keskustaa sekä vanhaa kaupunkia. Korttelin päästä hotellista alkaa kaupat ja ravintolat, eikä kaupat ole pelkkää turistikamaa täynnä. Isoja ostoskeskuskia löytyy useampia.

    • Joopatis

      Kaikki ne käy noihin harrastuksiin.

      • ssssssssssssssss,,,

        Mut bussi matka lentoasemalta 145km , ei miellyttävä:(


      • Tym tek tek
        ssssssssssssssss,,, kirjoitti:

        Mut bussi matka lentoasemalta 145km , ei miellyttävä:(

        Suosittelen ehdottomasti Sideä:) Pieni, mutta paljon nähtävää ja koettavaa. Ranta tosin on kapea ja pedit kiinni toisissaan, mutta jos uima-altaalla lekottelu käy, niin ok. Rantakadulla paljon ravintoloita ja vieressä kauppoja joka makuun. Sidessä vanhassa kaupungissa todellakin vanhaa, uskomaton määrä ikivanhoja raunioita.

        Dolmuksella kannattaa ajaa läheiseen Mangvatin kaupunkiin markkinoille tai ihailemaan vesiputouksia. Ruoan sai hieman kauempana rannasta 7 liiralla. Myös Sidessä markkinat, jos sellainen kiinnostaa.

        Toinen käymisen arvoinen paikka on Kusadasi. Rannat paremmat, ja lähellä rauniokaupunki Efesos.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe