Röyhkeä Saunalahti

Otsikolla Saunalahden markkinointi esilletoin joutuneeni Saunalahden epärehellisen markkinoinnin kohteeksi.Palautusajan 14 vrk jälkeen ilmeni, että tikku maksaa 130 euroa, sitähän ei myyntitilanteessa eikä tilausvahvistuksessa mainittu.Saunalahti on laittanut juoksupojakseen intrum justitia perintätoimiston, joka uhkaa käräjäoikeudella, ulosotolla ja luottokelpoisuudella.Onhan se ihme, jos tällainen markkinointi saa lainvoiman. Asiahan katsotaan loppuun asti.

6

758

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perintä asialle

      ota vittu silmä käteen ja lue sopimukset. sinunkaltaisia änkyröitä vastaan ei ole mitään suojaa. ette ota mistään selvää, vetoatte itse keksimiinne käytäntöihin ja tuhlaatte muiden aikaa. sinulle tikun myynyt varmasti kiroaa syntymänsä. hienoa että perintätoimisto sai töitä.

    • Pahus86

      Eli markkinointi tilanteessa ei tarvitse kertoa sopimusehtoja, kun ne lukee pienellä präntillä raamatun paksuisessa paperi nipussa.

    • UHri-69

      Tämähän on niin selvä asia: Saunalahti huijaa aina!

      • Ei ei ei saunalahtee

        Lukemattomia uhreja SAUNALAHTI ON IHAN PASKA, rehellisenä ja asiat aina hoitaneena kyllä vituttaa niiden sopimukset, maksatetaan turhasta ja sit jos sattuu että netti ei muutamaan päivään toimi hyvitystä ei irtoo mistää hinnasta


    • Kauko Aspimaa

      Saunalahden 130 euron arvoinen nettitikku perintätoimisto Intrum justia tulleen viimeisen laskun mukaan 398,66 euroa, jos ei makseta mennään käräjille.
      Mentiin käräjille, käräjäoikeudelle itse tekemäni vastineen jälkeen tuli käräjäoikeudelta tuli tieto, että perintätoimisto Intrun justitia peruuttanut velkasuhteeseen perustuvan saatavansa.
      Käräjäoikeuden ilmoituksen mukaan käsittely jatkuu mikäli minulla on kuluvaatimuksia.
      Perintätoimiston karhukirjeistä, uhkailuista käräjäoikeudesta, ulosottoviranomaisista ja häiriöt luottotiedoista ei tule korvausta, koska se on hyväksyttävissä oleva maan tapa.

      • 8768678678678

        Hyvä että noille roistoille, eli perintätoimistoille ja teleoperaattoreille edes joku näyttää närhenmunat...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      343
      2748
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      178
      2164
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1774
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1567
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      53
      1095
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      273
      940
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      806
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      63
      719
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      40
      585
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      571
    Aihe