Tykkäättekö lyhyistä vai pitkistä hiuksista tytöillä? Perusteluja? Miksi niin monet vanhat naiset leikkaavat itselleen sellaisen feministitukan?
Lyhyet hiukset tytöllä
Curly McCurly
4296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
pitkät. en osaa perustella, mutta näin on.
Oikeestaa minkä pituset ja malliset vaan, jos ne käy/sopii ite sille ihmiselle. esim itelle en vois kuvitellakaa et ois lyhyet taikka semmoset selkään asti ulottuivat... näyttäsin ihan kamalalta! Melkeen olkapälle ulottuvat on sopivat niin mulle, kuin aika monelle muulleki.. Mutta jos pitää valita yleisesti ottaen, niin pitkät. Koska ne on semmonen yleinen tapa ja käsitys ollu iät ajat.
Tytöillä pitkät. Perusteluna että ne näyttävät kauniilta ja naisellisilta. Tai no pikkutytöillä ne näyttää söpöiltä enkelikiharoilta mut sitten vanhempana kauniilta ja naiselliselta =).
Lyhyet hiukset sopii rohkeille itseään kunnioittaville tytöille/naisille (: