Tapahtui Helsingissä 11,01,11 Sturenkatu 28 sijaitsevassa pizzeriassa. Tyttäreni, 16 vuotias, oli ystäviensä kanssa tässä kyseisessä paikassa käymässä. Pizzerian tarjoilija, joka oli Lähi-idästä Suomeen paennut lippispäinen pyylevärakenteinen karvakäsi, sanoi tytöille:
”Tulkaa tänne baariin niin tarjoan teille shotit ja rakensi tytöille paukut.”
Tytöt sanoivat, että emme voi emmekä halua juoda alkoholia koska olemme alaikäisiä, johon karvakäsi sanoi:
”Ei haittaa, tulkaa pois sieltä ikkunan edestä niin kukaan ei näe. Karvakäsi jatkoi tyttärelleni vielä, että tule yksin tänne tänään klo: 23,00 niin voimme yhdessä juoda mitä ikinä haluat. Tahtoisin myös maalata sinusta muotokuvan, koska olet kaunein tyttö minkä olen ikinä nähnyt.”
Tyttäreni kauhistui ja poistui ystäviensä kanssa karvakäden pizzeriasta ja tuli kotiin. Tyttäreni kertoi minulle koko tarinan ja kuuntelin tukka pystyssä. Tartuin puhelimeen ja soitin hätäkeskukseen ja kerroin koko tarinan. Niinpä Poliisi otti asian hoitaakseen ja kävi pidättämässä turvapaikan saaneen karvakäden ja vei kuulusteluun.
Asiasta tulee aikanaan oikeusprosessi jossa karvakädelle mitä toden näköisemmin luetaan 100 € sakko. Kukas sitä nyt turvapaikan saaneelle karvakädelle sen enempää tohtisi antaa? Se on se integroitumis kehitys vaarassa pysähtyä, jos aletaan oikein lain mukaan tuomitsemaan, kuten suomalaisia. Vai kuinka?
Näin karvakäsi kiittää Suomalaisia turvapaikasta.
7
1550
Vastaukset
- Lölleröpöllerö
Tyttäresi ei joutunut seksuaalisen väkivallan kohteeksi, osoittaa aikamoista moraalittomuutta spämmätä tätä paskaa ympäri netin keskusteluita ja jopa tälle palstalle.
Sitä samaa osoittaa myös turha hätäkeskuksen ruuhkauttaminen.
Laista et ymmättä yhtään sen paremmin.
Asia on selvitettävä, sillä alkoholin tarjoaminen alaikäiselle on lainvastaista, mutta tyttäresi tapaus kaikessa "kauhistuttavuudessaan" on niin lievä, että syyllistyt itse tällä rasistisella spämmäämisellä kovempaan rikokseen.
Ei ole varmaa, että tyttäresi tapauksessa edes täyttyy rikoksen tunnusmerkit. Hän on täyttänyt seksuaalisen suojaikärajan ja ehdotus ei ole ollut välttämättä edes seksuaalinen. Alkoholin tarjoamista on vain ehdotettu.
Alan epäilemään yhä enemmän, että valehtelet yhtä rasistisessa tarkoituksessa, kuin spämmäät tätä.- Ehkä faktaa
naisena tätä viestiä lainkaan,sen verran karkeaa kielenkäyttöä olen mm.kaupungilla saanut kuulla.Todellakin tunkevat iholle ja kyselevät henkilökohtaisuuksia,mm.oot sä naimisissa,onko vauvoja....Nämä sitten niitä siistejä kysymyksiä vielä.Ehdotuksia tulee laidasta laitaan.
- feqg4
Ehkä faktaa kirjoitti:
naisena tätä viestiä lainkaan,sen verran karkeaa kielenkäyttöä olen mm.kaupungilla saanut kuulla.Todellakin tunkevat iholle ja kyselevät henkilökohtaisuuksia,mm.oot sä naimisissa,onko vauvoja....Nämä sitten niitä siistejä kysymyksiä vielä.Ehdotuksia tulee laidasta laitaan.
Mikäs noista luettelemistasi on rikos?
- 4t3w2t43
täällä on moderaattori käynyt ilmeisesti poistamassa taas täysin asiallisia vastauksia.
Kokeillaan uudestaan.
Provohan tämä aloitus tietysti on, mutta
aloittajalle lyhyesti:
- Muotokuvan maalaaminen ja kauniiksi kehuminen ei ole rikos
- 16-vuotiaalle ei seksuaalisten ehdotusten tekeminenkään ole rikos
- Oletko tosiaan niin aivovammainen, että soitat hätäkeskukseen tällaisesta asiasta? Kumpaa osaa et ymmärtänyt? Ilmeisesti sitä "hätä". Ei sinne soiteta joutavanpäiväisyyksiä eikä kiireettömiä asioita
- Alkoholin anniskelun valvominen kuuluu AVI:lle, ei poliisille. Alkoholin tarjoaminen alaikäiselle puolestaan kuuluu siihen kategoriaan, että ketään ei "pidätetä" (tarkoitat tietysti kiinniottoa, eihän se rivikonstu ole edes pidättämiseen oikeutettu) sen vuoksi. Kutsutaan ehkä kuultavaksi sitten joskus.
- Mitä sitten tuollaisesta rikoksesta pitäisi tuomita tai luulet, että suomalaiselle tuomittaisiin? Ehdotonta vankeutta alkoholin tarjoamisesta lähellä täysi-ikäisyyttä olevalle alaikäiselle?
Jos nyt jotain kertomasi kaltaista on tapahtunut niin kirjoitahan uusiksi ja tällä kertaa miten asia oikeasti kävi.
Noh, hiljaista on ollut tuon aiemman vastauksenkin kanssa.
Laitetaan siis kategoriaan typerät roskaviestit - ahmed-helssinki
Tule minu pizzeria mina tarjon pizza korvaus
- minä vaan
Hyvä,että ilmoitit poliisille..ihan oikein toimttu.minun kummityttöni on nimittäin joutunut maahanmuuttajan raiskaamaksi,joten ehkä estit jotain tulevia tapahtumia...pisteet isälle !!!!!!!
- Spedrospora
KARVAKÄDET OVAT PARHAITA VÄÄNTÄMÄÄN PIZZA JA KEBAB.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam27014413Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu687303Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2117131Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä635147K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1134882Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju754724Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1014505PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *214427Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko784177Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023968