Luistelusuksen jäykkyys

Mahtaakohan luistelusukseni olla liian löysät kun paperitestissä paperi liikkuu noin 30cm varpaiden eteen ja taaksepäin paperia liikutettaessa se pysähtyy jalkaterän alle. Pysähtyy siis jalkaterän puolivälin ja kantapään puoleen väliin.

Eli onko käytössä liian löysä suksi?
3488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuulostaisi perinteisen suksilta... Sitten ne ovat ainakin liian löysät, jos karkaavat alta hiihdettäessä.

Kokeila puristaa sukset yhteen. Jos jaksat puristaa ne yhteen siteiden kohdalta, ei niistä taida olla luisteluun.

Äänestä
  • Kyllä ne ihan salomonin luistelusukset on... niissä ainakin lukee skate...

    melkein ne jaksaa kaksin käsin puristaa yhteen ku kunnolla painaa

    Äänestä

  • Aloitteleva hiihtäjä kirjoitti:

    Kyllä ne ihan salomonin luistelusukset on... niissä ainakin lukee skate...

    melkein ne jaksaa kaksin käsin puristaa yhteen ku kunnolla painaa

    ja kyllä ne ainakin tänään kovalla pakkasella koitti karata alta... toki voi olla vika tekniikassakin kun 10vuotee ekan kerran ladulla...

    sukset on 179cm pitkät ja ite oon 177

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aloitteleva hiihtäjä kirjoitti:

Mahtaakohan luistelusukseni olla liian löysät kun paperitestissä paperi liikkuu noin 30cm varpaiden eteen ja taaksepäin paperia liikutettaessa se pysähtyy jalkaterän alle. Pysähtyy siis jalkaterän puolivälin ja kantapään puoleen väliin.

Eli onko käytössä liian löysä suksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu