Mistä johtuu, että lähes joka paikassa Weke katiskat maksavat prikulleen saman verran? Onko valmistaja pakottanut vähittäismyyjät tiettyyn ja samaan hintatasoon, jos ottavat ne jälleenmyytäviksi? Tämähän on kilpailulainsaadäntölain vastaista kartelli toimintaa, joka on lailla kielletty.
Weke katiskojen hinnat?
12
8888
Vastaukset
- keiz0r.sr
Wekejä valmistava yhtiö pitää jälleenmyynti hintaa korkeella. Siitä se johtuupi. Monikaan ei ota niitä edes myyntiin koska kate on todella huono. Ja nykysin on PAREMPIA katiskoja saatavilla esim motonetistä, 23-50e kpl hintaan!
- eppu,kalastaja
Motonetin muutaman kympin katiskat ei ole laadullisesti saman tasoisia.Mutta silti Weke on ajat sitten mennyt ylihintaiseksi.
- Eki 82
eppu,kalastaja kirjoitti:
Motonetin muutaman kympin katiskat ei ole laadullisesti saman tasoisia.Mutta silti Weke on ajat sitten mennyt ylihintaiseksi.
Weke maksaa Motonetissa 132€. Onko Motonetissa siis halpaa?
- katiskapyytäjä
Minulla on mökki Anttolassa.Ostin paikallisesta liikkeestä katiskan entisten Weke katiskojen seuraksi.Nyt tämän kevään kokemuksella pidän tulokasta parempana ja hinta huomattavasti edullisempi.
- kalamies,anttola
Anttolasta minäkin ostin.Kyllä minä pidän parempana pidän sitä katiskaa.Kaikenlisäksi se on halvempi kuin Weke ja myyjä sanoi että se on maalattu Epoksilla.Ostan vielä toisenkin kun jäät lähtee.Minulla on yksi keskikokoinen Weke ja viimekesänä ostettu katiska.Paremminpyytävä se viimeksiostettu on
- Mies_Ristiinasta
moro,
Mikä tämä Anttolassa myyty katiska on ? - iso ahven
Ei Veke-katiska mikään ihmekatiska ole. Katiskaverkon silmät ovat niin pienet, että sinne jää jo keväinen särjenpoikanenkin. Kaiken "tuhun" pyytää joista ei ole kuin perunapellon ravinteeksi.
Ylimainostettu..... sitä on VEKE-katiskan erinomaisuus.
- NinaMN
Sikakallis on ollut sikahyvä = ei ruostu, lahoa eikä häviä saaliissa, ellei sitten tule varastetuksi...
- wekemiäs
Katiskoista keskustelua: http://www.kalasaalis.com/
- Kauppias itse
taitta olla halvimmat Weke-hinnat.
www.onkitukku.fi - kohtuus kaikessa
Veke on auttamatta ylihintainen. Sellainen 40 on kuplaa hinnassa.
- Jonniinjoutava
Weke katiska, ainakin enne oli liian tiheästä verkosta tehty ei sillä saanut oikein mitään kaloja. Turha kehuu moista katiskaa. EN OTTAS VAIKKA ILMAISEKSI SAISI.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään14113260Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen873704Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1283010Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791420Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?441412Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1561363Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151294Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141234- 811081
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205999