Joo eli kun polttelin ekan kerran, sain paniikkia, kuoleman pelkoa ja ahdistusta. Siitä kuukauden päästä polttelin taas, ja oloni oli aivan loistava tosin seuraavina päivinä jumitti ajatukset ja tuntui kuin olisi ollut vieläkin pilvessä. Nyt 2 päivää sitten (viikko edellisestä kerrasta) polttelin taas. Sain hyvän olon hetkellisesti, mutta ensimmäisenä päivänä polttelun jälkeen taas hirveää oloa ja sekaisuutta, sekä yöllä en saa nukuttua, koska jokin pelottaa ja tärisen. Ennen minulla ei ole ollut mitään mielenterveys ongelmia. Mitäs tämä nyt on? Osaisko kukaan auttaa? Joku ihmeen psykoosi?
Kannabiskokeilut
kannabiskokeilija
9429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos seuraavana päivänä tulee polttelusta oloja niin siirry ryyppäämään. Juomisessa on se hyvä puoli ettei seuraavana päivänä ole ongelmia, eikä tule tule krapulaa, jossa varsinkaan olisi ahdistusta jne. ja se on vielä laillista.
Juoda saa niin paljon kuin haluaa vapaa-ajallaan ja mitään ongelmia ei ole. Minäkin voin ryypätä ihan huolella ja mielenterveys sen kuin kohenee.
Tai sitten polta vähemmän kerralla tai ole polttamatta.
P.S eri sinulla mitään psykoosia ole ja tiedät sen helvetin hyvin itsekin. Jos juttusi on totta, niin oletko koskaan tullut ajatelleeksi, että päihteillä saattaa olla seuraavan päivänä ja vaikutuksenkin aikana myös ei-haluttuja vaikutuksia?
Kiitti vastauksesta, mutta sen takia juuri pilveä halusinkin kokeilla ettei tarvitsisi herätä krapulassa laattaamaan... Mutta joo, kylhän tää on lopetettava kun tälläsiä jälkioireita tulee. Mutta vielä kiinnostaa että miksi mulle tulee tälläsiä oireita kun kannabiksen vaikuttavien aineidenhan pitäisi hävitä jo ennen seuraavaa päivää?
"Juoda saa niin paljon kuin haluaa vapaa-ajallaan ja mitään ongelmia ei ole. Minäkin voin ryypätä ihan huolella ja mielenterveys sen kuin kohenee." Selkeä sarkasminen trolli. Et ole ainut, itsellekkin tulee tuommoisia paniikkitiloja jos käytän pelkkää pilveä, toisaalta jos vedän kännit ja pilveä niin olo on sekainen ja hyvä. Seuraavina päivinä olo on hieman ihmeellinen kun olisi vielläkin pilvessä.
Mene allergiatestiin. Voit olla allerginen kannabikselle, silloin se ei sinulle sovi.
Jeesus Kristuskin oli allerginen kannabikselle. Siihen on selvät viitteet pyhässä kirjassa. Rabbit ja samarialaiset eivät uskoneet häntä hänen ihmetekojensa tähden, jotka loppupeleissä johtuivat kannabiksen aiheuttamasta allergisesta reaktiosta. Suut puurolautasilla ja lastensa pienten väräjäväisten kätten, nuo yläilmaan kohotetut pienet raajat, tähden mnä sanon teille: hän on ollut on tuleva ja tullee olemaan täällä ikuisesti, iänkaikisesti ja ainaisesti meidän kanssamme, aamen.
Yks frendi on allerginen kannabikselle. Siis siten, että ei voi koskea kannabikseen kuin hanskat kädessä, kun muuten tulee pahaa ihottumaa. Mut polttaa se voi kyllä.
Alottajalle sen verran, että jos tekee pahaa, niin älä polta. Ei kannabis kaikille sovi. Voit olla yks niitä, joille se ei vaan sovi. Turha sitä silloin on leikkiä semmosella.
mitän juttuja. Mite jaksaa keksiä noita. Juu kannabiksen vieroitusoireet ovat aina psykoosi :))
Kaikkein eniten psykooseja kannabis aiheuttaa nille jotka eivät ole sitä ikinä edes kokeilleet.
Voihan se olla et mulla on joku allergia ku huuletkin rohtu ekan kokeilun jälkeen...