viljasiilo

toivon, että viljavaraston ostaja/nykyinen omistaja purkaa koko kauhustuksen.
miettikää..keskellä kaupunkia viljasiilo.. joka jo vuosia ollut niin ruma rakennus että ...haloo!!!
mielestäni tontille sopisi täydellisesti uudisrakennus jossa linja-autoasema ja posti!!
4350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä ne siilot siinä voivat olla. Ja vaikka tälle alueelle varmasti aikanaan matkakeskus tuleekin niin siilot saadaan hienosti sovitettua uudisrakennukseen.

Äänestä
  • Näin kuluttajana menisin ostamaan silloin tällöin säkillisen vehnää ja rypsiä lintuja varten, ennen Siilosta sai suoraan mennä ostamaan säkkeihin pakattuja viljoja (pari kolme vuotta sitten) muttei enää. Toivottavasti uusi ostaja aloittaa tämän toiminnan uudelleen. Pihallani käy sen verran paljon lintuja että 70 kilon nokittava ruokamäärä ei montaa päivää riitä, joten olisi kiva että olisi muutakin tarjontaa kuin vain kauraa ja auringonkukansiemeniä. rasvarouheet ym. ovat kalliita, samoin pähkinät mutta niitä aina tulee sillon tällöin ostettua.

    Äänestä

  • lintubongaaja kirjoitti:

    Näin kuluttajana menisin ostamaan silloin tällöin säkillisen vehnää ja rypsiä lintuja varten, ennen Siilosta sai suoraan mennä ostamaan säkkeihin pakattuja viljoja (pari kolme vuotta sitten) muttei enää. Toivottavasti uusi ostaja aloittaa tämän toiminnan uudelleen. Pihallani käy sen verran paljon lintuja että 70 kilon nokittava ruokamäärä ei montaa päivää riitä, joten olisi kiva että olisi muutakin tarjontaa kuin vain kauraa ja auringonkukansiemeniä. rasvarouheet ym. ovat kalliita, samoin pähkinät mutta niitä aina tulee sillon tällöin ostettua.

    Somaleille oivallinen uusi pakolaiskeskus, viljaa voisi jättää laareihin josta saisivat itse valmistaa ruokansa.

    Äänestä

Mua kiinnostaa se,viedään siiloihin enää viljaa,vai onko se jo lopetettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskellä kaupunkia kirjoitti:

toivon, että viljavaraston ostaja/nykyinen omistaja purkaa koko kauhustuksen.
miettikää..keskellä kaupunkia viljasiilo.. joka jo vuosia ollut niin ruma rakennus että ...haloo!!!
mielestäni tontille sopisi täydellisesti uudisrakennus jossa linja-autoasema ja posti!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu