Minulla WinMe Ie 5.5. Taarkoituksena päivitää selain Ie 6:een. Asennusvaihe takkuilee joka ainut kerta ja keskeytyy. Kone käskee sammuttaa ohjelmia ja yrittää uudelleen, mutta ohjelmien sammuttaminen ei edistä asennusta. Mitä tehdä?
Me + Ie päivitysongelma
Mikko
4219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Asenna päivitykset aina windows UpDaten kautta ja ellei siellä ole ie6 SP1:sen päivitystä niin saat sen alla olevasta linkistä:
>Työkalut
>Windows UpDate
>Etsi päivityksiä, ja asenna vähintäin kaikki tärkeät päivitykset.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=fi&FamilyID=1E1550CB-5E5D-48F5-B02B-20B602228DE6
Päivitykset on nimenomaan otettu updatesta epäonnistunein tuloksin aivan kuten suoraan levyltäkin. Jokin todella tökkii vastaan, en osaa arvata mikä? Asennus käskee sulkemaan avoimet ohjelmat, olen sulkenut kaikki ohjelmat jotka voin ja edelleen murhe jatkuu. Voiko ie 5.5 jollakin tavalla poistaa järjestelmästä ja vasta tämän jälkeen kokeilla ie6 asennusta?
Vaihda IE suomenkieliseen Mozilla Firefoxiin (linkki alempana). Ei sitten tule vakoiluohjelmia ja on muutoinkin nopeampi. Suosittelen lämpimästi!
Ne windowsin Tärkeät Päivitykset voit aivan hyvin hakea sitten sillä toimivalla selaimellasi, toisesta osoitteesta tosin:
http://www.microsoft.com/downloads/search.aspx?displaylang=en
Kielen voit vaihtaa haluamaksesi.