Oli pyytänyt poistoa siitä Umaa koskevasta vitsijutusta. Se kirjaston lattian läpi putoamisesta. Joku ei siedä uman nimeä täällä edes leikkimielessä. Kyllä on lapsellista touhua ei muuta voi sanoa.
Kuka lapsellinen
humoristi 2.
23839
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
kuin kultasuu sitä olisi pyytänyt
Kun haukutaan toista niin ylipainoiseksi että lattiat romahtaa?
On sinulla outo huumorintaju muuta ei oikeasti voi sanoa. Mutta yhtä outoa huumoria täällä harrasti tuo vaki kiusaajien viisikkokin joten kait seura tekee kaltaisekseen heikot yksilöt tai sitten olet yksi heistä puskista jatkamassa touhujasi. =(
Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä.
vaki viisikko, siis Uma, Sakuli, Ursa, Dava ja Hinski! Ennen myös Majo osallistui yhtenä ilkeimmistä mutta hän ei nykyisin enään kiusaa.
Missä siellä haukuttiin ? Eikös se ollut monessa suurimmassa sanomalehden nettiversioissakin sama ilmotus? On siinä hippasen taas luulot suuret, että valtakunnan lehdet kirjottas umalehtisestä. Pieni on maailmas ja tuo vainoharhaus valloillaan. Pelkäätkö varjoasi ?
Kuka lapsellinen puukotti kaverinsa kuoliaaksi..vitseistä ???
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011011913033730_ul.shtml
oletko ite uma uhkailet puukottaa ihmisiä hengiltä vitsien takia???
Minusta vaikuttaa vihjailulta kirjoituksesi!!!
vihjeesi lähti sinisestä napista, ihan turvallisuus syistä.
Et ole just TYPERÄ.
Näetkö kummituksia JOKA JUTUSSA JA PAIKASSA ?????????
Täällä ensin itketään kuinka ollaan suuttuneita ja ei ymmärrä kuinka joku voi vitseista suuttua....
No, joku IHAN OIKEASTI SUUTTUI.
Siksi tuo lehtijuttukin on tuossa.
Ei siinä VIHJATA KEHENKÄÄN. Tuo on todellista tapahtumaa ulkomailla !
Sinä tarkkailija KATSO PEILIIN !
Kaikki ei ole sitä mitä SINÄ LUULET!
Vai vielä turvallisuus syistä........kuule napista lähti sinunkin juttusi ja maininalla BANNI SINULLE joka jatkuvasti näet hörhöjä joka paikassa.
En minä luule mitään. Minä luen vain sen mitä on kirjoitettu:
##oletko ite uma uhkailet puukottaa ihmisiä hengiltä vitsien takia???
Minusta vaikuttaa vihjailulta kirjoituksesi!!! ##
Pieruvitsit johtivat puukotukseen - yksi kuoli
Keskiviikko 19.1.2011 klo 15.10
Neljää ihmistä puukottaneella miehellä oli omituinen selitys teolleen.
Joukko nuoria oli juhlimassa lauantaina Bristolissa Yhdysvaltain Connecticutin osavaltiossa. Illan mittaan 21-vuotiaan Marc Higginsin mitta alkoi täyttyä, kun muut juhlijat vinoilivat hänen ilmavaivoistaan.
Todistajien mukaan paikalla ollut Higgins ryntäsi lopulta ulos "erittäin humalassa", palasi kotvan kuluttua kolmen veitsen kanssa ja alkoi puukottaa umpimähkään talon kuistilla olleita juhlijoita.
Matthew Walton, 21, kuoli saamiinsa vammoihin välikohtauksen jälkeen. Myös kaksi muuta miestä ja yksi nainen saivat vammoja, mutta he olivat jo tiistaina päässeet sairaalasta, Hartford Courant -lehti kertoo.
Higgins antautui lopulta itse poliisille ja tunnusti hyökkäykset. Hänet vangittiin tiistaina kahden miljoonan dollarin takuita vastaan.
Kuulusteluissa Higgins kertoi, että hän oli vihastunut pilkanteosta ja halunnut opettaa ihmisille, ettei hänen kanssaan ole leikkimistä.
IL
-Sinä lukutaidoton PEELO
Pieruvitsit johtivat puukotukseen - yksi kuoli
Keskiviikko 19.1.2011 klo 15.10
Neljää ihmistä puukottaneella miehellä oli omituinen selitys teolleen.
Joukko nuoria oli juhlimassa lauantaina Bristolissa Yhdysvaltain Connecticutin osavaltiossa. Illan mittaan 21-vuotiaan Marc Higginsin mitta alkoi täyttyä, kun muut juhlijat vinoilivat hänen ilmavaivoistaan.
Todistajien mukaan paikalla ollut Higgins ryntäsi lopulta ulos "erittäin humalassa", palasi kotvan kuluttua kolmen veitsen kanssa ja alkoi puukottaa umpimähkään talon kuistilla olleita juhlijoita.
Matthew Walton, 21, kuoli saamiinsa vammoihin välikohtauksen jälkeen. Myös kaksi muuta miestä ja yksi nainen saivat vammoja, mutta he olivat jo tiistaina päässeet sairaalasta, Hartford Courant -lehti kertoo.
Higgins antautui lopulta itse poliisille ja tunnusti hyökkäykset. Hänet vangittiin tiistaina kahden miljoonan dollarin takuita vastaan.
Kuulusteluissa Higgins kertoi, että hän oli vihastunut pilkanteosta ja halunnut opettaa ihmisille, ettei hänen kanssaan ole leikkimistä.
IL
MISSÄ???
Voi herranjumala tätä palstaa.
En muuta voi todellakaan sanoa.
Nähdään todellakin mörköjä jokapaikassa. ja luulotellaan ties keneksi !
Lukutaidottomia apinoita te olette.Ja sekin on pahasti sanottu apinoista !
Jos joku kirjoittaa näin "" oletko ite uma uhkailet puukottaa ihmisiä hengiltä vitsien takia???
Minusta vaikuttaa vihjailulta kirjoituksesi!!! ""
Tuossahan on aivan selvä uhkaus. Ja kuten tiedät, on poliisikin pyytänyt ilmoittamaan netissä olevista uhkauksista vrt. koulusurmat yms. joten ?????
Selvittäkää te keskenänne mitä kukin tekee tai on tekemättä, minä olen lukenut tuon uhkauksen ja siitä ilmon tein, ei sen kummempaa.
Turha mua pitää sylkykuppinas tai meuhkata mulle. Aivan turhaa.
Naurettava pelle olet,joka tapauksessa.
Ja sinusta lähti nyt sellaiset postaukset yppiin, että bannaavat lopullisesti, tuollaiset vainoharhaiset yksilöt jotka näkevät kummituksia joka jutusta.
Ja olettavat kirjoittajien olevan jos ja vaikka kuka.
Kaikesta painellaan nappulaa sen kun kerkee ihmettelemättä yhtään että miksi ja kuka kirjoitti ja mitä ja olisko pitänyt antaa olla..........
Tää on todellakin joukon kiusaajien palsta, se on tullut selväksi.
Eli oletko sitä mieltä, että ilmoittaja on rikollinen, eikä uhkauksen kirjoittaja ??????????
Vähän olet sitten hakoteillä.
Esim...Kun ilmiannat rattijuopon poliisille, niin oletko sinä silloin rikollinen vai se rattijuoppo ?????????????????
Sinähän saat kirjotella mitä haluat ja minne haluat ja itse kukin vastaa kirjoituksistaan, myöskin sinä.
kirjoituksesi peitelty uhkaus mitä käy, kyseessä uman vitsien poistoista kirjoitat linkität puukotuksista on peiteltyä uhkailua, kuka sitten uhkailee puskista aloittajaa, kyselen myös tekeekö uma samoin, en vaan saannut vastausta, tämä on keskustelu palsta täällä kirjoitellaan kysellään asioista ei esitellä tappuhkailuita ei vihjata niitä tajusitko?
Aloittaja kandee oottaa kirjoituksesi ylös jos hänelle jotakin vakavaa kirjoituksen takia käy..
TOTTASAATANA TOLLANEN UHKAUS ON ILMOTETTAVA POLIISILLE ! HYVÄ 1 JOS TOI EI OO UHKAUS NI MIKÄS SE SITTE ON .
Mitään peiteltyä uhkailua ei ole, kuin sinun sairaassa mielessäsi.
Tuollainen on ihan oikea tapaus jenkeistä. Lue se juttu, idiootti.
Ja umaa ei tuohon tarvitse sekoittaa millään muotoa, juttu tuli esiin tän päivän lehdestä.
Ja siksi se laitettiin tuohon......vitseistä kun oli kyse.
Ymmärrätkö?
Kyllä se ymmärtää, kaikki ymmärtää tuon. Sillä taitaa olla paineita ja se on nyt hyvin altis vääntelemään vaikka koko illan että saisi ajatukset pois jostain epämiellyttävästä, siltä vaikuttaa. Kannaatako alkaa sille terapeutiksi?
Kuule ala sinäkin juhlimaan, minulla on jo ihan maha sekaisin marjamehusta kun juhlin niin ;;))))
Joo, taidan korkata kans omenamehupullon.
Mä en kyllä halua mahaani sekaisin.......;))
Musta tuollaiset häiriköt pitää saada ihan oikeasti banniin ja pois palstalta.
Täällä ei voi enää mistään kirjoittaa tai laittaa linkkejä kun joku pimee rupeaa väittämään ja vänkäämään ja keksimään juttuja omasta päästä.
Heti ensin sanotaan, ett juu, se on uma, sitten seuraavaksi keksitään taas jotain muuta ilkeyttä.
Nähdään kummituksia joka kulmalta jne........
Hyi hitto.
Onko se täysikuu jo kohta ohi, niin jospa noi kuuhullut sitten rauhoittuisivat......
Varmaan se sama,kun pyytää poistettavaksi aloitusta, jossa ironisesti naurettiin ton yhden itkupotku-raivareille, jotka se sai kun sen korkeatasonen video oli poistettu täältä!;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))!