Nyt oisi kuhmon ryhdistyttävä ja alkaa kilpailla pakolaisista omalle paikkakunnalle. Luin huolestuttavaa juttua että pakolaisten tulo vähentynyt suomeen. Eli nyt oisi iskun paikka, voodpolis voisi rakentaa upouusia taloja pakolaisille. Voisi jopa rakentaa pakolaiskylän kuhmoon esim. nyppylänniemi oisi sopivan arvostettu pakolaiskylän paikka. Ja voisihan pakolaisia sijoittaa aluksi näihin sulettaviin kouluihin kuten lentiiraan ja iivantiiraan.
Pakolaisia kuhmoon
Kuningasidea
12496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
hanketta pystyyn maataloustoimisto että saataan uutta verta niiden paikalle jotkå levenny perä liimattuna samaan penkkiin jäsenkirjan voimalla haisee 50vuotta kuin ristiinnaulittuna,hehheh
paikallilehden yrittäjä kirjoittamaan aiheesta pääkirjoitusta izvestiaansa, susenlaskentakaavankehittäjä-älyköt laskemaan montako kuhmolaista tarttee olla vastatakseen yhtä pakolaista että balanssi säilyy metsissämme ja mikä on rktl:n tuleva kohtalo vieksin tuomarineuvoston mukaan.
kettunen saa3-4 kansaedustajaa kainuusta,sehän tietää pakolaitulvaa kainuuseen,siinä kaikki kuhmolaiset porvariksi muuttuu kun pakolaiset kaiken työn tekee eikä paljoa maksa,on se positiivistä eikä ole kaukana yljän toinen tuleminen
Kuhmon siivoojat kortistoon ja tilalle kyvykkäät afrikkalaiset, ei tarvii myyjienkään enää olla kalujen puutteessa.
Mitään pakolaisia Kuhmoon, näitä ihme hiippareita riittää jo muutenkin.
tippaukot ja akat ei ole mitään hiippareita, saisitte kunnioittaa meitä muovipussinkantajia
Eikö ne valita rahan puutteesta, kun tuo kyseinen tie on niin kehno. Afrikan asvalttia päälle, niin johan kelpaa tukkirekkojen ja muiden ajella.
Geeniperimän rikastuttamisenkin vuoksi olisi hyvä saada Kuhmoon pakolaisia.
musta nuori kaunis seksikäs musta kodinhoitaja ois hyvä mulle
eikö tenttuleenat kelpaa sisäköiksi Kuhmon herroille.aidot kuhmolais-sinolistitytöt joutuu oleen kortistossa.
taitaa"palstan" herrat olla ahosen habituksella varustettuja "onko sulla kaljoa" herroja, voi olla vaikea saada edes omankunnan "sinolmummolta"
aivan sama, kunhan on musta,olkoon vaikka tervassa.