Millaisia kokemuksia B-mersusta verrattuna isompiin malleihin. Kestävyys, käyttö ym. Mainoksissa tätä kokoluokkaa näkyy muita harvemmin. Tallinnassa näkyi olevan taksikäytössä. Onko Kia ja B-mersu samanlaisia?
Onko B-mersu pikkuauto
Ei pröystäilyä
9955
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eli Golf-luokkaa.
Eli Auris-kokoluokkaa
Täällä saat vaikka miten mainioita vastauksia, mutta totuutta et kuitenkaan.
Käy kokeilemassa niin tiedät oikeasti.
On se tilavampi kuin ceetit tai aurikset. Naapurin isäntä vaihtoi corollansa tuohon B-Meseen ja tyytyväinen on ollut. Käy kuitenkin koeajolla, kokeile myös nuo ceetit ja aurikset niin huomaat eron. Noita B-Mesejä on myös Saksassa paljon taksissa.
Kiasta en tiedä mitään, mutta B-Mersulla aika paljon ajaneena voin kertoa pari esimerkkiä tilojen mahtavuudesta:
- Takakonttiin menee neljä isoa matkalaukkua ja sen lisäksi pari-kolme reppua. (Tällöin toki tavaratilan peite on rullattu sivuun ja tila on käytössä lähes kattoon asti.)
- Autoon mahtuu _sisälle_ kolme maastofillaria kolme kuskia kaikkien kolmen varusteet viikonlopun reissulle. On testattu. Ja pyörät siis auton sisällä (pystyasennossa, pelkästään etukiekko irrotettuna) eikä katto- tms- telineitä ollut käytössä.
PS. Osta automaatti tehokkaalla moottorilla. Silloin tosin hintakin nousee E-sarjan alkaen-hintojen tasolle.
Koeajoin B-Mersun ja vaikka ajankin uudella V70 Volvolla niin täytyy sanoa että tykkäsin.
Kaikin puolin kiva auto, siinä istutaan kai vähän korkeammalla ja auto oli ehdottomasti helppo ajettava.
Mikäli kokoluokka riittää niin voisin suositella.....
veronen auto tuo pee mersu. osta skoda saat kaks parempaa autoo samalla rahalla. järki hoi!!!
Minkä firrman laskuun Skodaa kauppaat?
pyörät ja reput pojilla....................mutta pienet on pojatkin.