Lpr:ssa kai joskus järjestettiin sinkkutapaamisia, muistaakseni pe-iltaisin. Vieläköhän niitä järjestetään, ja jos, niin missä?
Sinkkutapaaminen
12+20
271858
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
pe-iltaisin on kaikissa baareissa sinkkutapaamiset. Harvemmin siellä varatut yksikseen notkuvat.
Näinhän se on.
Tapaamiset oli muistaakseni Hemingwayssa? Ovatkohan vieläkin ja kuinka usein? Eli ainakin yksi sinkkumies on täällä vailla infoa. No, tänä iltana lähden kuitenkin etsimään:=)
Ei niitä kai enää missään järjestetä ?
Mut mulla olis toiveena törmätä johonkin kivaan sinkku tyttöön n-50-55 tai jotain, tuolla
Monrepoossa,tietysti kirjastossakin olis ihan kiva ,tai matonpesu laiturilla lappeenrannassa
mut todennäköisemppää kumminkin tuolla montussa.
Voi kun törmättäis nimim. "hauskaa12". Miekii haluaisin käydä matonpesulla, Montus ja kirjastossa jonkun kaa. Nyt teen ne kaikki yksin. Hymyillään kun tavataan;)
Lohduttaa vähän edes kun huomaan etten olekaan ainut yksinäinen.
Tässähän olis nyt lopputalvi aikaa kehitellä joku koodi vaik sinne matonpesu laiturille
olisko joku mattokoodi millä tunnistettais toisemme??
Terveisin sinulle !!!
Lappeenrannassa on Suomen surkein naisvalikoima, täyttä ajan hukkaa sieltä normaalisti ajattelevaa ja vielä normaalin näköistä naista etsiä, vähänkin paremman näköiset luulee niin helv..itsestään vaikka muualla näyttäisivät lattatisseineen petolinnuilta ja sitten nämä muut on oikeasti petolinnun pelättimiä.
Lappeenrannan yöelämään en lähde ellei joku maksa koska se on ajan hukkaa.
Lpr:ssa on onneksi venäläisiä naisia ja arvostavat napakkaa Suomi-miestä. Ovat kauniita ja fiksuja naisia. Itse kun olen saanut muutamaan heistä tutusta niin en kyllä kun pahemmassa puutteessa koske suomalaiseen "naiseen".
normaalin näköistä...:D:D ei elämä!! :D Siellä varmaan joku "gigolo" kertoilee taas satuja..:D "Mä oon niiiiiiiiin hyvän näköne, et mulle ei kelpaa kukaa kehä 3 ulkopuolelta!" xD
Ei tuo munmielestä gigololle vaikuta vaan hiton katkeralle,ja muutenkin nää pari kirjottajaa tuntuu
et ne ei naisissa muuta arvosta kun ulkonäköä,ei tarvii varmaan aivoja ollakaan ja riittää kun osaa
venäjää. No kasvaahan niille vanhemmiten parta ylähuuleen heh heh.
Kyllä meitsi jättää noi ryssät ihan vaan keskenään. Vaikka tulis millanen missi naapurimaasta houkuttaan
ni ei hemmetti,ennen olen lopun ikää sinkku.
Onkohan se sinkku nyt oikee nimitys mulle kun olen eronnut.
Tässä sinulle:
http://www.russianwoman.ca/
Näyttivät miusta kyllä kyllä naisilta jotka etsivät muuta kuin sitä oikeaa rakkautta elämäänsä!
Eli rahalla saa ja hevosella pääsee....
Onneks 99 % meistä napakoista suomi miehistä on sentään järki tallella,serkku poika kuuluu siihen
1% ja meni ryssän kans naimisiin ja johan rupes kummasti katoamaan tavaraa ja muutenkii menemään
asiat päin persettä johtu kulttuuri eroista.
Et voihan niiltä pillua ostaa,mut siinä se ok
Mistä sen näkee, no ole sitten yksinäsi hautaan saakka.
Olen miekii eronnut. Kyllä voi sinkuksi kutsua. Tarviiko olla joku nimitys, en ole neiti, rouva enkä leski. En tiijä noista miesten jutuista, mikä niissä venakoissa kiinnostaa.. Tai no arvelen... Mie oon vaan tavallinen äiti ilman miestä.
sie tavallinen äiti "melkein 50"! Kopataanks toisemme kainaloomme ja aletaan seukkaa:=)
Mie oon aika tavallinen "ihan vähä yli 50" ja vissiin kai sinkku miekii kun on lapset jo kasvaneet ja männeet muualle ja ne naikkoset jotka ennen kanssain asuneet ovat vissiin hekin nykyään sinkkuloita, tiiä heistä!
Mut lähet sie miun kanssain tärskylöille? Joko tännää vai huomiseenko pittää vuottaa?
Lähenhä mie. Vuottele vähän. Mie sit ilmottelen.
En mie niin kovin hätäinen veikko oo, vuotanhan mie. Miulle sanottiin jo pienenä ollessain että hyvää kannattaa aina vuottaa.
Ja mie uson myös vanhaan karjalaiseen sanontaan: Torstai on toivoa täynnä ja viikonloppuna viimeistään onnistaa!
Tulin hyvälle tuulelle :))
meille.
Et ole enää sitten sinkku, vaan yksinhuoltaja.
Nähdään.
Mie en ymmärrä näitä mitkä valittaa että Lappeenrannassa on surkeat naiset tai vääristynyt meno. Hyvin mie ainakin sinkkuaikoina sain suomalaista naista mukaan vaikken ole mikään adonis enkä oikeestaan minkään näköinen. Et ehkä se on kuitenkin omasta korvienvälistä enempi kiinni.
Josset ymmärrä muita, niin sehän tekee sinusta itsekkään ja suvaitsemattoman ihmisen. Olet varmaan rasistikin?
Ja mitä korvienväliin tulee, niin siitähän homma on juuri kiinni, eli kyvystä YMMÄRTÄÄ TILASTOTIEDETTÄ JA LUKEA TILASTOJA. Ei tarvitse olla kovinkaan ihmeellinen einstein hokatakseen, että kyllä, Lappeenrannassa tosiaan on erittäin vääristynyt sukupuolijakauma. Siinä ei paljon sinun ymmärtämättömyytesi auta.
Tottakai onnekkaat tai muuten hyvin adonikset miehet saavat naista vaikka Pohjoisnavalta. Onnekkaat miehet voivat voittaa myös lotossa ja perustaa haaremin Persiaan. Mutta ei nämä liity mitenkään aiheeseen.
On minullakin ollut useita lappeenrantalaisia naisia vuosien varrella, mutta en silti mene kehumaan Lappeenrannan markkinatilannetta hyväksi.
sinkkutapaamiset ei ois paskempia, jos jollakin on intoa ja energiaa järjestää niin liityn mielelläni joukkoon. Olettaen tietysti että tapaamisesta löytyis myös omaa ikäluokkaa.
Ei ollenkaan huono idea jos tosiaan joku kehtais järjestää...baaritiskillä humalassa notkuminen kun ei ole omasta(kaan) mielestä se oikee tapa löytää vakavasti otettavaa juttuseuraa :S
Jatkat sinkkuna vaa, se on oikein.
Ilmotusta jos joku jossain tälläsiä sinkkutapaamisia järjestää !!!
Tännää sinkkutapaaminen montussa.