Olen itse menossa kaverin baby showeriin vieraaksi, mutta en keksi mitä antaisin lahjaksi. Ideoita, mitä toivoisit? Itse haluaisin tämän
verkkokauppa.planeetta.net/epages/Planeetta.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/Pompoli/Products/21_6_3
verkkokauppa.planeetta.net/epages/Planeetta.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/Pompoli/Products/21_6_3
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mulla on toi.. ihan kiva idea on.
Itse en missään tapauksessa haluaisi Bolaa.
Musta ne on ihan hirmu rumia ja epäkäytännöllisiä.
Tämä on vain MINUN MIELIPDE, mutta jos tuollaisen saisin niin myisin pois.
Itselläni on Bola ja tykkäsin käyttää raskaana ollessani, mutta en ostaisi toiselle lahjaksi, kun en osaisi varmuudella sanoa millaisesta hän tykkäisi. Osta jotain vauvalle. Eikös se ole baby showerin idea? Body on aina tarpeellinen, voithan ostaa jonkin erilaisen (esim. jos rokkimamma, osta ac/dc -painatuksella, jne.) Jokin hauska ruokalappu? En ainakaan omissa baby showereissani saanut itselleni mitään lahjaa, vaan nimenomaan vauvalle.
Olen samaa mieltä siitä, että vauvalle jotain varmasti käyttöön tulevaa ja hyödyllistä. No vaipat on tietysti yksi sellainen asia (ainakin jos tiedätte suunnilleen varmaksi, aikovatko vanhemmat käyttää kertakäyttöisiä vai kestovaippoja), mitä vanhemmat joutuvat hankkimaan myöhemmin kuitenkin ihan kyllästymiseen asti. Yksi paketti voisi olla ihan kiva ja huomaavainen lahja :)
Tämä oli jo ehkä melkein inhorealistinen lahjaidea, mutta itse ainakin ilahtuisin paketillisesta vastasyntyneen vaippoja.
jos ostat vaatteita niin osta isompia. pieniä saa ihan hirveesti ja ne ei mahdukkaan kauan aikaa eikä niitä ehi välttämättä pitää ees. kylpyöljyä, pesulappuja- sieniä,