Yhdyntäkipu??

Onko kenelläkään kokemusta alkuraskauden yhdyntäkivuista? Itsellä on kyllä apteekin testit näyttäny negaa, mutten ole yhtään vakuuttunut niistä, verikokeeseen pitäisi mennä. Ja nyt sitten tuli tuo yhdyntäkipu?! Voiko olla mahdollista, että liittyisi raskauteen?
2434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mun yhdyntäkivusta otsikolla yhdyntä sattuu.. ja kanssa olen nyt hiukan sillä kannalla, että se on yks raskausoire, rintojen aristuksen lisäksi ei oo vielä muita ilmaantunut

Äänestä
  • en ehtinyt eilen näitä sen kummemmin lukemaan kysymystä kirjoittaessani, niin en huomannut. Mullakin maha ihan kramppasi, teki kipeää!:( Ei ole ennen moista ollut.. Ja nyt on nännitkin todella arat. Tosin viimeks se tiesi menkkojen alkua, mutta sekään ei nyt olisi katastrofi! Tietäisipä että kroppa toimii sittenkin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Murmeli kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta alkuraskauden yhdyntäkivuista? Itsellä on kyllä apteekin testit näyttäny negaa, mutten ole yhtään vakuuttunut niistä, verikokeeseen pitäisi mennä. Ja nyt sitten tuli tuo yhdyntäkipu?! Voiko olla mahdollista, että liittyisi raskauteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu