Wincapitaan sijoitettu paljon myös starttirahoja. Mitähän TE-keskukset mahtavat sanoa asiasta?
http://www.youtube.com/watch?v=N0gPkbB1wQw
http://www.youtube.com/watch?v=N0gPkbB1wQw
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nyt selvisi sekin, mistä nuo isot rahanpesurahat alunperin on saatu. Aina kannattaa asiantuntijoihin luottaa, niin ennemmin tai myöhemmin totuus tulee ilmi, kuten klubilaisten sanonta kuuluu.
on laitettu wincapitaan, alkaako tukiaisten takaisin perintä ?
ps. kunhan tässä mietiskelen
hly, että sellissä oli oli rikkinäinen ikkunakin. Ja nyt ei ollut ikkunaa ollenkaan. Voiko olla rikos ollenkaan, kun ei ikkunaakaan ollut?
vankilan säännöissä mainittu ikkunan kuuluvan selliin. Jos ei ikkunasta ollut mainintaa säännöissä, niin ei siellä ole lakiakaan rikottu. Hannu hyväksyi itse vapaaehtoisesti vankilan säännöt menemällä vankilan asukkaaksi.
luvattu. Olen jo vuonna 2008 jäsenistölle tiedottanut, että mitään ikkunaa ei ole valtion varoilla luvattu.
Olen myös tiedottanut, ettei jäsenen kannata asua enempää kuin siihen asti, että rikos on kerrottu ja vakuutettu. Kukaan henkilökunnastamme ei ole luvannut mitään rautasänkyä eikä sääntömme edellytä minkäänlaista sänkyä. Tämä on suurelle osalle jäsenistöä käynyt aivan selväksi. Jotkut jäsenet ovat sääntöjemme vastaisesti alkaneet käyttää ulkovaatteita patjana, joka asia on sisäisessä selvityksessä ja johtomme edellyttämässä pörssitarkastuksessa. Tulemme tiedottamaan asiasta niin pian kuin se on mahdollista.
Positiivisin ja aurinkoisin majoitusterveisin
Asiakaspalvelu
Voi noita Äitejä ikää kun tulee niin muistikin tekee tepposet .