nainen sen sulle tänne.Sinä sait kaiken sen aikaan,että välimme loppui kokonaan.Ei jäänyt edes ystävyyttä jäljelle,mutta parempi mennä hiljaisuudessa eteenpäin ja unohtaa kaikki ongelmamme.En tiedä luetko näitä,mutta olen ymmärtänyt ettei meidän välillä ollut rakkautta,oli vain hellyyttä ja tykkäämistä.Nyt minussa on virtaa niin paljon,että voin jo jatkaa elämääni kaipaamatta sinua.Näin se ikävä alkaa muuttua siihen suuntaan ettei ongelmia enää kaipaa.
Kerron
sen vielä
16478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
mies osoitat olevasi aika pelkuri, kun tänne ilmottelet tuollaista.
En saata uskoa sun olevan eräs mies, jota arvostin suuresti.
Vaikka yhteyksiä ei ollakaan pidetty sen enempää.
Joskus elämässä joutuu vaan tekemään valintoja, mutta ei se huonommaksi tee.
todellakin..taas sen huomaa..tuon kettuilun hienosäädön.
Ja mä kerron sulle että te ootte ihan dillejä kaikki! Sen helvetin harvan kerran kun tänne vilkaisee niin aina joku kertoo "sulle" ja "mulle" täällä jotain, ei v***u, sama kuka täällä juttelee ja kelle, mutta sanokaa nyt saatana asianne myös irl, tai pitäkää sitten turpanne niinsanotusti ikuisesti kiinni sille ihmiselle. Sori jos olen sanoissani rankka, mutta ei ehdi nyt näitä, eikä muuta. Menkää menojanne jos ei toisesta kuulu, that`s it.
Saat syyttää vain itseäsi. Jos tää olis mulle... Miksi edes ajattelen että hän muka kaipais minua :)) ??Ja näkisi vaivaa kirjoittaa näitä??? Huvittaa itseänikin.
No, minulla ei mene hyvin sun jälkeesi. Virtaa ei ole eikä kiinnostusta. Jos se häntä helpottaa,niin olen masentunut, minulla menee huonosti ja tunnen itseni typeräksi. Siihen haavaan voit vielä miljoonannen kerran tulla ripottelemaan maustetta päälle. Ihnettelen sitä, että milloin olet ajatellut lopettaa.
Älä näe vaivaa yrittääksesi tuhota minua, sillä olet sen jo tehnyt. Ymmärrä nyt hyvä ihminen. Viha ja suuttumus, joka minussa vielä on, auttaa minua jaksamaan. Se on ainoa, josta saan virtaa. Olet ollut minulle niin hirveä.
ja mies kirjoittaa itselleen. Tuliko jo?
sait minut tosi huonoon tilaan manipuloimalla ja valheilla.Jäi vain pahaamieltä.
pelkuruutta,etkä sä nainen kelle tuon tarinan osoitin,jos tietäisit asiasta enemmän,ehkä ymmärtäisit paremmin.Täällä en koko tarinaa ala kertomaan,mutta jos tuntemani nainen sattuu lukemaan tuon tarinan,niin varmaan ymmärtää että "peli on pelattu ja leikit on leikitty",eikä kusetusta pääse tapahtumaan enää.
Keeros AP vielä vähän lisää kuitenkin, koska pelkään olevani se nainen...Kerro jotain itsestäsi tai hänestä, minkä ikäisestä kysymys noin suurinpiirtein, missäpäin suomea liikutaan,,,jotain, kiitos, pyydän...
sanomassa hänelle itselleen.
kertonut tämän sille naiselle itselleen henkilökohtaisesti??
Pelkuri on jos vaan tänne kirjoittelee eikä livenä kerro.
perille,enkä pelkää mitään,kun huomaan että kohtelu on ollut täyttä kusetusta.
miksi et istuisi tämän naisen kanssa saman pöydän ääreen ja kertoisi hänelle
tämän saman minkä kirjoitit tänne?
Ota itseäsi niskasta kiinni ja soita hänelle
Tunne on sisälläsi niin kauan kuin saat sen kerrottua ulos, niin se menee..
enää,enkä usko että häntä enää kiinnostaa jutella mistään mitään.Joskus elämä menee näin.
tiedät missä on töissä? koulussa?
jos jotain oikein haluaa niin sen toteuttaa
Aha. viisas ihminen, selvittänyt kaiken täällä..
ja hienointahan on ettei kenenkään tarvitse olla katkera tai kärsiä yhtään mistään - unelmatulos..
Mukava kuulla, että olet päässyt lapsenkengistäsi - kirjoituksesta päätellen - vihdoinkin.
Onnea ongelmattomalle matkalle!
Lupasitko kuitenkin liikoja?
Pikkujättiläisiä riittää, mutta lupausten lunastus onkin sitten eri asia.