oottako kuullut, että jotkut tahot puuhaavat pyhäjärvi puoluetta, kaikkee sitä tyhmissä päissä liikkuu mikä se sellainen olisi samat keput siellä riitelee niin kuin nytkin, älkää hyvät vähäset vasemmistolaiset ainakaan mennä tuollaiseen höpötykseen mukaan, poliittinen ura kyllä loppuu ennen kuin se on edes alkanutkaan jos tuollaiseen hölynpölyy lähtee mukaan
heh heh
pierujenpieru
10256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
en ole kuullu,mutta olipa hyvä kun jurpo kerroit sen täällä.
mitä se on?
asioita hoidetaan demokraattisemmin ilman poliitikan paskanjauhantaa, niin se vaan menee.
mikäli pyhäjärvi puolue ( ?) on vireillä, suosittelen valtuutettuani siirtymään kiireen vilkkaa siihen, ellei järjestys palaa päätöksentekoon.
tosin tuo sana puolue on turhaa ..pelkkä pyhäjärviset riittäisi..
taas ne.
se sitä diktatuuria jos kaikki olisi pyhäjärvipuolueessa
mistä tekeekin kysymyksen itsekseen tässä ja nyt, saa vastatakin itse itselleen. se on dikatuuria, diktaattorin toimintamalli.
kysyy viisautta itseltään ja saa vastauksena itselleen mieluisan.( muiden mielipide kun menee ohi kuin lehmä veteen paskantaisi).
pyhäjärvellä on yksi ihminen ylitse muiden.
hän hajoittaa takapiruna toimien ennen kokouksia demokraatisen pakan, ja sitten istuu ukkojumalana johtamassa kokousta.
ihan oikein. noin se on.
toinen asia, minkä olen saanut kuulla, joka ilmeissti sytytti Pyhäjärviset- on tieto siitä, että takapiruna on kuitenkin liitokseen meno. ja se, että "ensin haapajärvi" ja sitten muut.
"älkäähän hättäillä". kirjoittaa OK
Jos tämä , sanotaan vaikkapa herra X, tyytyisi nyt viimeinkin siihen, että kaupunginjohtajavaali ei mennyt hänen pirtansa mukaan, emmekä saaneet patakepulaista pellosta, vaan edistyksellisen ihmisen (kauhiaa-vielä NAINEN) etelä-suomesta.
Tässä on villakoiran ydin. Hän pyörittää osaa viraston henkilökuntaa ja osaa valtuutettuja ja luottamushenkilöstöä, saaden mukaan myös vanhoilliset ,vanhat miehet lehtien palstoille.
Muistelen, että suurinpiirtein liitosjupakan aikana tämä herra X toimi samoin. Hänellä oli orkesteri, joka hoiti asiaa ilman, että herra X esiintyi asiassa voimakkaasti.
että "älkäähän hättäillä" on juuri siinä pisteessä, miten asiat ovat todellisesti.
Maaselkä lehdessä haapajärviset luottamusmiehet pähkäilivät samaa, mitä tuolla jokmu, että puoluepolitikointi on kuntaelämässä out.
kokoomuslainen "ei valittu "touhuaa keskustalaisen valitun puhemiehenä.
parityöskentelyä täydentää jo väistynyt entinen järki ja harmaantunut haiven.
mihinkähän mummeli ja papparainen enää tohtiikaan soittaa halutessaan haastaa huolistaan???
olla helppo olla valtuutettuna, kun vaan pitää siitä kiinni mitä on tullut aikoinaan luvattua
niin juttiita. tämä kokoomusherra taisi ihan ansaita 5 ääntä edellisissä vaaleissa. ja senhän huomaa.
ja tämä toinen neuvos--- öhhöh!
sivusta kauhojia on liikaa.
Menisivät kaupungintalolle keskustelemaan kaupunginjohtajan kanssa, eivätkä räksyttäisi sivusta.
Uskon, että kaupunginjohtajalta saatu tieto tyydyttäisi myös näitä (varsinkin tätä kahta herraa)etenkin, kun vielä toivon ja uskon, että ymmärtävät euron päälle.
On tosi valitettavaa, että tahallisesti vaikeutetaan hallituksen työtä.
valitettavasti siinä on vain yksi tahto, hajoittaa hallitus ja yrittää saada "vanhaa jengiä" hoitamaan asioita.LIITOS TAKARAIVOSSA.
koettakaa nyt kuitenkin kestää vielä kaksi vuotta- ja ihan niin, että kunnioitatte tämän joukon työskentelyä kaupungin asioissa.
sitten tulee vaalit ja pankaa sitten isot rattaat pyörimään. mitäs se virolainen sanoi, kun päätös oli nuijittu, niin "pulinat pois"
tätä meilläkin toistellaan, mutta todellisuudessa ei tehdä sen mukaan.