On se helvetti kummallinen asia että siellä facebookissa pitää roikkua aina kun vain mahdollista. Se naamakirja alkaa syödä parisuhdettamme ihan urakalla. Silloin kun esim. lapsi menee nukkumaan niin olisi hetki kahdenkeskistä aikaa mutta ei kun toisella pitää päästä sinne lärvikirjaan tutkimaan mitä siellä kirjoitellaan. Tähän menee päivässä tunteja. Kotona kotityöt kärsii tästä, seksi ei kelpaa kun pitää olla netissä, ei jouda syömään eikä paljoa nukkumaankaan. Jos ei olla kotona niin sitten tutkitaan naamakirjaa kännykän kautta vähintään puolen tunnin välein. Ja mikäs sen mukavempaa kuin viestitellä siellä exille ja tutkia mitä niille kuuluu. On tämä saatana ihme touhua nykyään. Onko meidän talous poikkeus tässä vai onko muilla yhtä innokas puolisko roikkumaan siellä. Pitääkö irtisanoa koko nettiliittymä tämän takia että parisuhde säilyisi kunnossa.
Facebook tuhoaa suhteemme
todella kypsä...
91284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mitäs jos menisit naamakirjaan ittekki ja voisitte keskustella siellä tästä ongelmasta :F
Farmville voi aiheuttaa psykoosin.
Hoidellaan panot,. Joten olet myöhässä, alahan etsiä uutta eukkoa.
Juttele vakavasti tästä ongelmastasi puolisosi kanssa. Riippuvuuksiakin on monia ja kertomasi perusteella vaikuttaa siltä että kumppanisi on riippuvainen netistä.
paitsi vaimostaan ja tämä on ihan totta. Minä olen sille kuin ilmaa vaan. Vetää hirveät herneet nenään jos joutuu häirityksi kesken surffailun ja tämä facebook-touhu etenkin on erittäin salaista. Tiedän kyllä keneen hän siellä yhteyttä pitää mutta en ole sitä häneltä itseltään saanut tietoon vaan mm. hänen exä paljasti että hän on kirjoitellut sitä kautta ja ovat kavereita siellä. Mikä tosin minusta on törkeää omaa vaimoa kohtaan. Eikö menneet ole menneitä ja sillä siisti, pidettäisiin huoli nykyisistä suhteista.
Se on huono homma, jos siellä aletaan lirkuttelemaan exille ja tuleville kumppaneille, tai pidetään salasuhdetta yllä. Kiusaus on olemassa ja pettämisen mahdollisuus kasvaa. Olkaapa tarkkana. Kannattaa olla avoimena kumppanille, mitä siellä touhuaa, ettei tule epäilyksiä.
Facebook voi syödä parisuhteen luottamuksen nollille ja sitten ollaan ihmeissään, miten tässä näin kävi.
Menkää harrastamaan parinvaihtoa ja välillä voisitte osallistua vaikka ryhmäseksiin, niin loppuisi nuo jatkuvat syytökset ja epäilyt toisianne kohtaan.
Meilläkin facebookin ja sähköpostin kautta mies tekee treffejä mm.hotellille.Siellä tapaavat ja tiedä häntä missä muuallakin, mutta nyt olen tullut järkiini ja lopetan suhteeni mieheen .Mitä sitä tyhjää puun ja kuoren välissä roikkumaan.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9617542