Latvian alamäki

Latvia, tuo säälittävä persaukisten maa on ajautunut avoimen koodin kolhoosimaakarien ja humpuukikauppiaiden armoille:
http://www.h-online.com/open/news/item/Latvia-ODF-acceptance-mandatory-1173340.html

Köyhyys ajaa epätoivoon, kaikkimerkittävät valtiot kiertävät avoimen paskan kaukaa!!!
3193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"... it is part of a larger development in progress among public administrations ACROSS EUROPE: nobody wants to force citizens to use a commercial office package when communicating with their public authorities."

Äänestä

sinuahan vituttaa oikeen urakalla:) Ei kelvannut ylihintainen ms office-sonta.
Olet katkera häviäjä.

kippis hohhoo

Äänestä

"It's ironic that the best proprietary ODF support right now is from Microsoft"

Onpas merkillinen tilanne? Jos tämä on osapuolien kesken tarkoituksellista niin liennytän..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wind-Tiedottaja. kirjoitti:

Latvia, tuo säälittävä persaukisten maa on ajautunut avoimen koodin kolhoosimaakarien ja humpuukikauppiaiden armoille:
http://www.h-online.com/open/news/item/Latvia-ODF-acceptance-mandatory-1173340.html

Köyhyys ajaa epätoivoon, kaikkimerkittävät valtiot kiertävät avoimen paskan kaukaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu