jotain tosella sairasta kiusaamista, vain mistä tässä oli oikein kyse ? Haluaisin sen vielä joskus tietää mutta tuskimpa koskaan onnistuu.
Oliko tämä vain
yritän unohtaa sitte
17401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
kiusaamista!
??
miehenä samalta kuin sulla tunne.
olen nainen ja mä en ole kyllä ketään ainakaan kiusannut, ainakaan mitenkään tahallani tai tarkoituksella.
se oli kiusaamista ihan molemmin puolin.
En ollut kiusaavinani, mut enää en ole varma mistään ja hän sai sen aikaan. Voisin jopa ajatella, että hän yrittää tarkoituksella pahoittaa mun mielen.
enkä tiedä enää mistään mitään,en kuule,en näe.On vai pahaamieltä.
niin epätietoinen hänen ajatuksistaan mua kohtaan ja kaikki johtuu vain siitä. Yritän vain elää normaalisti kun en tiedä mistään mitään. En koskaan tarkoituksella tekisi mitään sellaista minkä tietäisin aiheuttavan toiselle pahaa mieltä..
Ei ollut mitään tarkoitusta kiusata.Sinä vain ymmärsit asiat niin.Se kaikki oli tarkoitettu ihan toisen kiusaksi.
Jatka vain ihminen hyvä elämää ja löydät kyllä sen oikean.Sinä olet hyvä ja ihana varmaan sille joka on tarkoitettu kulkemaan niin tuulet kuin tuiskut kuin auringon paisteella kanssasi.Kirjoitan nyt tänne
tämän ettei jää vaivaamaan.Kuljetaan kuitenkin eteenpäin ystävänä .Haluan olla ystäväsi.En ole niitä tyyppejä jotka naureskelee ja kertoilee muille asioista.
Musta saa hyvän ystävän tai hyvän vihamiehen.Voit valita.
tää sun kirjotus m-->n?
kyllä nyt ihan tuosta arvaa kuka siellä kirjoittelee :)
Sorry. Ystävyyden voit unohtaa. Ystäviä meistä ei tule. En ikinä tule kertomaan kaikkea sitä minkä mun ystävät tietää.
On muuten todella hienoa, jos sä saat kaiken pois mieltä vaivaamasta tommosella nimettömällä viestillä. Olispa mullekin kaikki yhtä helppoa.
Se on kiva jättää kaikki selvittämättä oikeassa elämässä.
tänne tuollaista kirjoittanut,olen hänelle kertonut kaiken spostiin suoraan ja rehellisesti,millainen olen ja voin olla.yks rehellinen suora mies
totta puhut! Yrittää saada vain itselleen puhtaamman omantunnon, ei edes uskalla laittaa kunnon tunnisteita...
sä oot niin varma, että hän ymmärtäny asiat niin kuin on ymmärtänyt? Ehkä annoit hänen tahallaan niin ymmärtää. Jos kerran olet sen jo aikoja sitten huomannut, että hän on ymmärtänyt asiat väärin, miksi et silloin korjannut tilannetta?
Tuskin kukaan sun kaltaisen kanssa ystävä haluaa olla, kun et ole valmis asiaa selvittämään sen toisen kanssa kahden kesken vaan heität tämän asian jollekin keskustelupalstalle ja luulet, että se asia täällä selviää. Niin kuin tuolla jo sanottiin, taidat vain haluta paremman olon itsellesi
enkä turhaan kiukuttelesi .onhan mullakin omat virheeni .ymmärtää yrittäisin
Luulen et minulle on sattunut ihan samoin. Todella sairasta kiusaamista jos jotain.. Hän suoraan sanottuna hajoitti minut. Eikä siinä kaikki. Mut onneksi hän ei sitä tiedä eikä tule koskaan tietämäänkään.
Ja jos hän sattuu olemaan tuo joka kommentoi tässä ketjussa et kaikki oli tarkoitettu vain jonkun toisen kiusaksi ja et hänestä saa hyvän ystävän tai hyvän vihamiehen.. Niin vielä pahempaa. Sen törkeämmin ei voisi enää toimiakaan. Siinä tapauksessa olin hänelle vain sujojakilpi.
Että ollaan vaan vihassa ja koko loppuikä.
Ja ajatukseni menee Juhalle Minnalta (08-alueelle).
Että en aio ottaa enää yhteyttä, ikinä. Joten ole ihan rauhassa vaan. (Jos satut huomaamaan tämän viestin.)