gps/plotteri mustavalkonäytöllä?

eli onko kokemusta plottereista joissa on mustavalkoinen näyttö/tekeekö mitään?
osoitteesta www.kalastusarena.fi -lähtee sopuhintaan paketti:i-finder pro kartta kortti hintaan 469e,jos kellä kokemusta paketista niin kiitos vastauksista/mielipiteistä!!
61016
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

eli jos tilaa suomesta käsin esim.tälläisen i-finder pro plotterin niin tuleeko mitä kuluja/tulleja??(hinta siellä naurettava 160e)
-kiitos näistäkin vastauksista!

Äänestä
  • Luottokortilla saa tilattua ja maksettua USAsta tavaraa. Tulee tänne tulliin: ostohinta rahti sen päälle tulli alv, niin vielä jää vähän alle täkäläisten hintojen. Jäät vaille karttaa, jonka ostettuasi luultavasti olet samoissa tuon tarjoushinnan kanssa.
    Joissakin malleissa on sisäänrakennettuja karttapohjia, jotka USAssa ovat tietysti sikäläisiä eivätkä paljon auta täällä.
    Mahdollisissa takuuasioissa olet tietysti omillasi.
    Itse olen matkoilla tuonut gps:n, vhf:n ja muuta sälää sillä riskillä, että takuukorjausta ei ole.

    Äänestä

  • JH. kirjoitti:

    Luottokortilla saa tilattua ja maksettua USAsta tavaraa. Tulee tänne tulliin: ostohinta rahti sen päälle tulli alv, niin vielä jää vähän alle täkäläisten hintojen. Jäät vaille karttaa, jonka ostettuasi luultavasti olet samoissa tuon tarjoushinnan kanssa.
    Joissakin malleissa on sisäänrakennettuja karttapohjia, jotka USAssa ovat tietysti sikäläisiä eivätkä paljon auta täällä.
    Mahdollisissa takuuasioissa olet tietysti omillasi.
    Itse olen matkoilla tuonut gps:n, vhf:n ja muuta sälää sillä riskillä, että takuukorjausta ei ole.

    ..siis Pohjanlahden takana on muutama hyvä venetarvikeliike, joissa hinnat ovat selvästi Suomen hintoja edullisemmat.
    Suomenlahdensta en tiedä, mutta kyllä sinnekin nyt EU-aikana niitä varmaan tulee..

    Äänestä

  • kannattaa jenkkilästä tilaaminen. Magellanin väri GPS telineineen+lisäkaapeleineen ja säästöä n.350€ verrattuna Suomi-sikahintaan...Eli maksat kok.summan(rahti mukaanluettuna)päälle 3,7% tullia+tämän päälle alvarin.

    Äänestä

kiitos vastauksista!
-miten tuo mustavalkonäyttö-homma?olisko kellään tietoa tekeekö tollasella i-finder pro,laitteella mitään?

Äänestä
  • Tuotiin kaverin purjevene Porvoosta Kuopioon saimaan kanavan kautta ja mukana oli i-finder pro sekä fläppi meri cd:llä.Vertailtiin reittejä sekä viitojen ym.paikkaansa pitävyyttä.Mielestäni i-finder pro on ihan hyvä vekotin ja kartat pitivät hyvin paikkansa meri cd:hen verrattuna sekä live havaintoihin.Yö valaistus ja suomen kieliset valikot on plussaa,käyttö on helppoa.Hinta/laatu suhde kohdallaan,ainut huono puoli on karttojen hinta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


i-finder pro kirjoitti:

eli onko kokemusta plottereista joissa on mustavalkoinen näyttö/tekeekö mitään?
osoitteesta www.kalastusarena.fi -lähtee sopuhintaan paketti:i-finder pro kartta kortti hintaan 469e,jos kellä kokemusta paketista niin kiitos vastauksista/mielipiteistä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu