Radio Suomessa soivat samat 20-30 v. vanhat iskelmät, esim. Tina Turner, J. Karjalainen yms. Aina samoja, olisi aika uudistua!
Radio Suomen musiikki
Radion kuuntelija
5394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vanhat kappaleet pyörivät radiossa paljon useammin kuin aikanaan tuoreina. Eikö maassamme tehdä enää uutta musiikkia väsynyttä iskelmäpoppia lukuunottamatta? Olen kyllästynyt elämään yhä uudestaan vuotta 1985, vaikka siitä jäi aikanaan hyvät muistot.
Nostalgiahakuinen Radio Suomi soittaa kyllä Suvi Teräsniskaa, mutta mitään radikaalimpaa uutta ei uskalleta kokeilla. Yle X ja monet kaupaaliset asemat jäävät selvästi teiniasteelle pintahitteineen.
Spotify pelastaa!
Juurihan Radio Suomi uudistui. Nyt viikonloppuisin tulee Duran Durania ja Dingoa ja vielä uusintana samana iltana. Yle osaa uudistua taitavasti.
kappaleet osaan jo ulkoa. Suomalaiset ovat laumasieluisia idiootteja.
niin ja toiset idiootit toivovat esim.jukeboksissa samoja kappaleita joita soitetaan kolme tai viiskertaa päivässä että sieluttomia kuuntelioita.