Mikä miehiä Joensuussa vaivaa, tuijottavat vaan hölmönä, mutta eivät uskalla sanoa mitään.
Joensuulais miehet
Kummastunut nainen
7762
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei miehiä mikään vaivaa. Tää telaketjufeminismi on vain, puuduttanut kaikki miehet. Eihän kellekään naiselle uskalla suuta avata, saa syyyteen lähentelystä tai jotain. Huomio myös että ravinteleissa suurin osa miehistä pitää vakituista pesää.Haluavat vain nk.lainapesää. Kaikki kunnon miehet ovat kristillisissä tapahtumissa, koska siellä saa jutellakkin naisille ilman syyteen pelkoo.;-)
kristillisissä tapahtumissa voi jutella naisillekin vailla sitä pelkoa että tulisi epäillyksi pahan suunnittelusta.
Voihan tietysti syynä olla sekin että on olemassa eräitä henkilöitä joita katsoessaan ei enää kovin paljoa tee mieli mittään sanoa..syystä tai toisesta.
Näin rautalangasta väännettynä:
Katsos, avatessaan suunsa, poikkeaa joensuulainen mies silloin joukosta ja ajattelee antavansa itsestään kuvan, että on jotenkin parempi tai taitavampi, vaikka sitten naisten suhteen. Tällainenhan ei ole hyväksyttävää!!!
Kun joensuulainen mies vain tuijottaa, johtuu se vain siitä, että mikäli ei näytä vähäisintäkään kiinnostusta, vaikka sitten naisia kohtaan, eroaa todennäköisesti joukosta ja antaa itsestään kuvan, että on jotenkin homo tai poikkeava. Mikä ei tietenkään ole hyväksyttävää!! Vai onko?
Siksi joensuulaisen miehen on yksinkertaisesti tuijotettava. Valitettavasti tarve suun avaamiseen on hiukan vahvempi, jolloin joensuulaiselle miehelle syntyy ongelma. Hän tuijottaa, haluaa avata suunsa, mutta ei pysty kun ei saa erota joukosta. Tästä syntyy ajan kuluessa hölmönä tuijottamisen malli.
Olen kuullut vain kaksi versiota ongelman ratkaisemiseen. Yksi on hyvin yksinkertainen eli puhumisen kokeileminen. Pitää vain avata suu ja vaihtaa ilmaa keuhkoissa. Ehkä moni ajattelee, että todennäköisesti möläyttää pihalle jotain, jota saa sitten pimeässä nurkassa hävetä pari päivää. Toisaalta, möläyttäessään saattaa kuulija vetää herneet nenään ja joko poistuu paikalta tai käy kimppuun. Aivan varmaa on ajatus, että saa itse syytteen vaikka kuulija olisikin hyökännyt kimppuun. Miksi??? Noh, siksi kun sanoi jotain… Saa siis syytteen ainakin kunnianloukkauksesta… tai jotain…
Noh, mistään ei siis hyvää seuraa kun joensuulaisen miehen on oltava kiltti. Vaihtoehdoksi jää ehkä se toinen keino eli Jumalaan luottaminen. Jättää suun kiinni ja delegoi asiat Jumalan hoitoon. Kyllä se Jumala sen puolisonkin sitten etsii. Siksi niissä kristillisissä tapahtumissa sitten varmaan voikin jutella myös naisille ilman pelkoja.
Mutta entäs ne muut joensuulaiset miehet? Ne, jotka eivät käy kirkossa? Miten he sitten saavat luvan puhua? Kannattaa ehkä kuitenkin yrittää ja kokeilla suun avaamista. Pari rauhallista henkäisyä ja sitten ääni. Jos vastauksena naiselta tulee rukkaset, tai jotain… vaikka se helvetti, kannattaa muistaa, että ehkä rukkaset eivät välttämättä liity tähän joensuulaiseen mieheen.
Millainen on sitten joensuulainen nainen, ja millainen on Joensuu, ja mites se luolavertaus varjoineen menikään?
sinulle tamperelaisen (vaihtoehtona joensuulaisen) miehen pitäisi jotain sanoa.
Minä kun pyöräilen pyörätiellä ja naisia tulee vasttaan, katson heitä suoraan silmiin, se on vaan minun tyylini. Ei varmaan kaikki naiset tykkää tuosta tuijotuksestani.
tuolla pyörätiellä pyöräillessäni on se sama äijä aina kumossa lumipenkassa. ;DD
kannattas katella sinne eteensä eikä naisten silmiin. he he
samanlaisesta ongelmasta naisten suhteen. Tekemieni havaintojen perusteella olen huomionut heidän ikään kuin jähmettyvän siihen asentoon missä he olivat minut huomatessaan. Esimerkiksi Tuulikissan naispuolisilta ruokailijoilta jää suu auki ja lusikkaa pitelevä käsivarsi koukistuneeksi niinkin pitkäksi aikaa että se alkaa vipattaa lihasjännityksen vuoksi. Katseessa on lasittunut ilme ja yleensä heidän kuuluvaan räpätykseensä tulee minuuttien mittainen tauko, kunnes lihasliikkeitä ohjaavat aivotoiminnat hiljalleen palautuvat.
Samoin näyttää tapahtuvan Lidlin nais-asiakkaiden joukossa, viimeksikin siellä käydessäni näin erään nuorehkon tummatukkaisen neidin suorastaan töksähtävän niille jalansijoilleen, eli jo valmiiksi otettu askel jäi kesken suorittamisen ja neitokainen joutui tukemaan itsensä tiskillä sekä ostoskärryllä.
Vaarallisin esimerkki tälläisestä tapahtui liikenteessä kun naisimmeinen ajoi Golfinsa lumipenkkaan minut -tai paremminkin autoni- havaitessaan.
Tällä kertaa jätän nimimerkkini ilmoittamatta ettei eräällä tavalla vastaavanlaisia tapahtumia alkaisi sattua myös naislukijoiden keskuudessa, sillä onhan täysin mahdollista että herkimmät naispuoliset lukijat saattaisivat alkaa tipahdella tuoliltaan sen nähdessään.
Epäilen siis olevani tietynlainen Uri Geller.