flagyl-emätinpuikoista hiiva?

Pari viikkoa sitten alapääni alkoi häiritsemään pahasti, oli kuumotusta, kirvelyä kutinaa, kokkareista vuotoa jne, eli perus hiivaoireet. Ostinkinki canesten-kombi pakkauksen, oireet hävisivät alle viikossa. Kuitenkin mystinen alavatsakipu jäi vaivaamaan, muuta oiretta ei ollut kuin kuukautiskipujen oloinen särky alavatsassa. Labratesteissä näkyi clue-soluja, jotka viittaavat epäspesifiin emätintulehdukseen ja sainkin 7 päivän kuurin Falgyl 500mg-emätinpuikkoja. Olen niitä nyt neljänä iltana käyttänyt, aluksi ei ollut mitään oireita, mutta neljäntenä iltana alkoi ulkosynnyttimissä taas tuntua kuumotusta, kutinaa ja lievää kirvelyä. Antibioottikuureistahan voi saada hiivan, mutta onko mahdollista että emätinpuikko-mudossakin ne voisivat aiheuttaa hiivatulehduksen? Onkohan minun syytä nyt käyttää esim. Canesten-voidetta, jota kuitenkin vielä on edellisestä kuurista jäljellä? Voihan tietenkin flagyl-kuuri ärsyttää limakalvojani ilman hiivaakin, joten en tedä onko canesten-rasvaus hätiköityä? Olisiko jotakin muuta alapäätä rauhoittavaa tuotetta jota kannattaisi käyttää vaiko sittenkin canestenia?
0165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


riittää jo kutina kirjoitti:

Pari viikkoa sitten alapääni alkoi häiritsemään pahasti, oli kuumotusta, kirvelyä kutinaa, kokkareista vuotoa jne, eli perus hiivaoireet. Ostinkinki canesten-kombi pakkauksen, oireet hävisivät alle viikossa. Kuitenkin mystinen alavatsakipu jäi vaivaamaan, muuta oiretta ei ollut kuin kuukautiskipujen oloinen särky alavatsassa. Labratesteissä näkyi clue-soluja, jotka viittaavat epäspesifiin emätintulehdukseen ja sainkin 7 päivän kuurin Falgyl 500mg-emätinpuikkoja. Olen niitä nyt neljänä iltana käyttänyt, aluksi ei ollut mitään oireita, mutta neljäntenä iltana alkoi ulkosynnyttimissä taas tuntua kuumotusta, kutinaa ja lievää kirvelyä. Antibioottikuureistahan voi saada hiivan, mutta onko mahdollista että emätinpuikko-mudossakin ne voisivat aiheuttaa hiivatulehduksen? Onkohan minun syytä nyt käyttää esim. Canesten-voidetta, jota kuitenkin vielä on edellisestä kuurista jäljellä? Voihan tietenkin flagyl-kuuri ärsyttää limakalvojani ilman hiivaakin, joten en tedä onko canesten-rasvaus hätiköityä? Olisiko jotakin muuta alapäätä rauhoittavaa tuotetta jota kannattaisi käyttää vaiko sittenkin canestenia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu