Kaunita

Kiitos kaikkille lukijoille ja erityisesti vastaajille. Nyt tuntuu siltä, että minulla ei ole mitään annettavaa tälle palstalle. Juttuja silti kirjoitan johonkain muuhun paikkaan, miksipä näitä lopettaisin. Vastauksissa on varmaan kaikki huomanneet niukkasanaisuuden ja toistot, niihin on hyvin selkeä syy, vastaajat kyllä tietävät mikä, minullehan sen voi suoraankin selittää vaikka s-postiin kun tiedän syyn ja muutakin.

Hyvää illanjatkoa.

Kaipuu

Minun kaipuuni suuri,
sinun sanasi juuri,
jokainen elämän kaarre,
se on arvoitus ja aarre.
6376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

täällä joutuvat hukkaan. Joku saattaisi ilahtua noista sähköpostissaan tai muutoin itselleen osoitettuna, mutta täällä lukemattomien sanojen joukossa... hyvä silti, että jatkat siellä, missä olet.

Äänestä
  • Olisin antanut vaikka oikean käteni saadakseni muutaman kauniin sanan jotain muuta kautta kuin tätä. Katsoin hänen fb-profiilia ja mietin onko hän oikeasti ollut täällä ja millaisia ihmisiä me olemme kun saimme tälläisen järjettömän sotkun aikaan. Uskoisin että olemme molemmat pohjimmiltamme ihan "normaaleja" hyväntahtoisia ihmisiä ja Ilmeisesti aika samalaisia kun höyrähdimme tälläiseen. Voisin antaa vasemman käden siitä että uskaltaisin ottaa häneen uudelleen yhteyttä, pyytää omasta puolesta anteeksi ja edes saada kerran jutella hänen kanssaan vaikka sitten sähköpostin välityksellä mutta kuitenkin jotain muuta kautta kuin tätä. Jotenkin sattuu jättää asiat näin, oli totuus sitten mikä tahansa. Mutta kauniita sanoja tarvitaan aina. Jatka ihmeessä runoilua. Mutta on todella hyvä idea jättää palstailu ja niin aion itsekkin tehdä koska täällä ei mistään tule mitään oikealla tai järjellisellä tavalla. Olen äärimmäisen pahoillani siitä pahastamielestä jota huomaamattani hänelle aiheutin,musta ei ole tälläiseen olen liian keskittymiskyvytön ja omissa maailmoissani sekä ehkä vähän höynäytettävä.

    Äänestä

  • niin lähes kaikki menee hukkaan, ehkä on myös niin tarkoituskin. Pienksi illan piristeiksi nämä oli tarkoitettu, kukaha mhtaisi ilahtua omassa postissaan ihan yllättävistä jutuista, ehkä siinä voisi vähän häkeltyä.

    Äänestä

  • T-nainen kirjoitti:

    Olisin antanut vaikka oikean käteni saadakseni muutaman kauniin sanan jotain muuta kautta kuin tätä. Katsoin hänen fb-profiilia ja mietin onko hän oikeasti ollut täällä ja millaisia ihmisiä me olemme kun saimme tälläisen järjettömän sotkun aikaan. Uskoisin että olemme molemmat pohjimmiltamme ihan "normaaleja" hyväntahtoisia ihmisiä ja Ilmeisesti aika samalaisia kun höyrähdimme tälläiseen. Voisin antaa vasemman käden siitä että uskaltaisin ottaa häneen uudelleen yhteyttä, pyytää omasta puolesta anteeksi ja edes saada kerran jutella hänen kanssaan vaikka sitten sähköpostin välityksellä mutta kuitenkin jotain muuta kautta kuin tätä. Jotenkin sattuu jättää asiat näin, oli totuus sitten mikä tahansa. Mutta kauniita sanoja tarvitaan aina. Jatka ihmeessä runoilua. Mutta on todella hyvä idea jättää palstailu ja niin aion itsekkin tehdä koska täällä ei mistään tule mitään oikealla tai järjellisellä tavalla. Olen äärimmäisen pahoillani siitä pahastamielestä jota huomaamattani hänelle aiheutin,musta ei ole tälläiseen olen liian keskittymiskyvytön ja omissa maailmoissani sekä ehkä vähän höynäytettävä.

    luulisi jonkin viestin voisit itsekin lähettää, kauniit sanat tekevät kelle tahansa hyvää. Itse en ole muita viestejä tänne kirjoittanut oikeataan ollenkaan, lukenut jonkinverran. Monet viestit jollakitavalla epätoivoisia yrityksiä saada oma ääni kulluviin, varmaan osa ihan aitoja vaikka sanamuodoilla yritetään peittää todellinen asia. Yleensä luen aina rivien välistä, sieltä löytyy jokin asia ja saman asian voi nähdä muuallakin, ihan oikeassa elämässä.

    Äänestä

vielä tänäänkin.

Äänestä
  • pilvellä pehmeällä olemattomalla
    päivän kiireistä pois

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


*unia* kirjoitti:

Kiitos kaikkille lukijoille ja erityisesti vastaajille. Nyt tuntuu siltä, että minulla ei ole mitään annettavaa tälle palstalle. Juttuja silti kirjoitan johonkain muuhun paikkaan, miksipä näitä lopettaisin. Vastauksissa on varmaan kaikki huomanneet niukkasanaisuuden ja toistot, niihin on hyvin selkeä syy, vastaajat kyllä tietävät mikä, minullehan sen voi suoraankin selittää vaikka s-postiin kun tiedän syyn ja muutakin.

Hyvää illanjatkoa.

Kaipuu

Minun kaipuuni suuri,
sinun sanasi juuri,
jokainen elämän kaarre,
se on arvoitus ja aarre.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu