Mhy Keskipohja

Harkkila

Suuri kiitos mhy hallitukselle kun teitte ainoan oikean päätöksen yhdistyksen toimintakyvyn ja työilmapiirin parantamiseksi! Nyt alkaa taas vähitellen tuntua siltä että mhy todella on metsänomistajien asialla.
Mikähän lienee lohtajalaisen hallituksen jäsenen motivaation lähde kun noin lujasti pitää irtisanotun toiminnanjohtajan puolia...

10

4287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hirvimehtä

      Pentti olisi hyvä johtaja.

      • pers piikki

        Voi Manu,kun et osaa muuta ,kuin kiusaa tehdä.Kykenenmätön yhteistyöhön.Ennen miehet oli suoraselkäisiä,,nykyään käppyröitä ,kuin lapin koivu.


      • ikihonka ss
        pers piikki kirjoitti:

        Voi Manu,kun et osaa muuta ,kuin kiusaa tehdä.Kykenenmätön yhteistyöhön.Ennen miehet oli suoraselkäisiä,,nykyään käppyröitä ,kuin lapin koivu.

        Ei ole miehellä selkärankaa väistyä pois ,kyvykkäämmille ja sosiaaliset avut omaaville ihmisille.Ex johtaja oli saamaton.


      • Isä aurinkoinen

    • "maalaisjärjellä"

      Eipä mene niin kuin pitäisi :( Järkyttävää, miten yksi (ex-tj) voi saada puolelleen ihmisiä, niin etteivät näe, mikä todellisuus on. Kohta ollaan takaisin siinä johtamiskulttuurissa, mikä ei toiminut ja johti mhy:n pohjalle.
      Niin muuten... oletteko huomanneet, kuinka monta oikeusjuttua ex-tj on pistänyt vireille? Näin tavallisena tallaajana ihmettelen kovasti sitä. Eikö hän ymmärrä olevansa joskus väärässä, vaan kaikki pitää yrittää kääntää keinolla millä hyvänsä hänen parhaakseen?!?
      Tässäpä ajattelemista:
      http://ohjelmat.yle.fi/akuutti/arkisto/piru_tyopaikalla_narsisti_tyokaverina

    • Pato puroon

      Taitaa tuo "Puurolan" manne olla melekosen härski kusettaja kun saa puolelleen niin palijo porukkaa, vai lauletaanko täsä taas samasta kirjasta.
      Oikeusjuttuja kyllä on kova nosteleen mutta taitas olla itte sellanen josta vois nostaa juttuja.
      TAITAA PYRAMIDIN HUIPULLA TUULLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      Mjkä on tilanne tänään? No nyt on mhy keskipohja niin syvällä ettei ole niin pitkää ja paksua vaijeria millä sieltä suosta noustaisiin. Tämänhetkiset velat 2-3 miljoonaa euroa. Varsinkin puunmyyjien kannattaa nyt varoa. Mitä sanotte tästä?

      • Anonyymi

        Nyt tarvittaisiin taas manua laittamaan asiat kuntoon


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt tarvittaisiin taas manua laittamaan asiat kuntoon

        Kirveellä olisi töitä.
        Kun puun hinta ja kysyntä on Pohjanmaalla alhaalla,
        ei riitä jakoperää toimihenkilöille.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      30
      5073
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      70
      1961
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1837
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1804
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1700
    6. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      6
      1569
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      235
      984
    8. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      921
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      907
    10. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      853
    Aihe