Suuri kiitos mhy hallitukselle kun teitte ainoan oikean päätöksen yhdistyksen toimintakyvyn ja työilmapiirin parantamiseksi! Nyt alkaa taas vähitellen tuntua siltä että mhy todella on metsänomistajien asialla.
Mikähän lienee lohtajalaisen hallituksen jäsenen motivaation lähde kun noin lujasti pitää irtisanotun toiminnanjohtajan puolia...
Mhy Keskipohja
10
4243
Vastaukset
- hirvimehtä
Pentti olisi hyvä johtaja.
- pers piikki
Voi Manu,kun et osaa muuta ,kuin kiusaa tehdä.Kykenenmätön yhteistyöhön.Ennen miehet oli suoraselkäisiä,,nykyään käppyröitä ,kuin lapin koivu.
- ikihonka ss
pers piikki kirjoitti:
Voi Manu,kun et osaa muuta ,kuin kiusaa tehdä.Kykenenmätön yhteistyöhön.Ennen miehet oli suoraselkäisiä,,nykyään käppyröitä ,kuin lapin koivu.
Ei ole miehellä selkärankaa väistyä pois ,kyvykkäämmille ja sosiaaliset avut omaaville ihmisille.Ex johtaja oli saamaton.
- Isä aurinkoinen
Tarina viidestätoista viisaasta miehestä...
http://www.kp24.fi/uutiset/teemat/1220/266482/Keskipohjan-metsänhoitoyhdistyksen-hallitukselle-epäluottamus
- "maalaisjärjellä"
Eipä mene niin kuin pitäisi :( Järkyttävää, miten yksi (ex-tj) voi saada puolelleen ihmisiä, niin etteivät näe, mikä todellisuus on. Kohta ollaan takaisin siinä johtamiskulttuurissa, mikä ei toiminut ja johti mhy:n pohjalle.
Niin muuten... oletteko huomanneet, kuinka monta oikeusjuttua ex-tj on pistänyt vireille? Näin tavallisena tallaajana ihmettelen kovasti sitä. Eikö hän ymmärrä olevansa joskus väärässä, vaan kaikki pitää yrittää kääntää keinolla millä hyvänsä hänen parhaakseen?!?
Tässäpä ajattelemista:
http://ohjelmat.yle.fi/akuutti/arkisto/piru_tyopaikalla_narsisti_tyokaverina - Pato puroon
Taitaa tuo "Puurolan" manne olla melekosen härski kusettaja kun saa puolelleen niin palijo porukkaa, vai lauletaanko täsä taas samasta kirjasta.
Oikeusjuttuja kyllä on kova nosteleen mutta taitas olla itte sellanen josta vois nostaa juttuja.
TAITAA PYRAMIDIN HUIPULLA TUULLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Anonyymi
Mjkä on tilanne tänään? No nyt on mhy keskipohja niin syvällä ettei ole niin pitkää ja paksua vaijeria millä sieltä suosta noustaisiin. Tämänhetkiset velat 2-3 miljoonaa euroa. Varsinkin puunmyyjien kannattaa nyt varoa. Mitä sanotte tästä?
- Anonyymi
Nyt tarvittaisiin taas manua laittamaan asiat kuntoon
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt tarvittaisiin taas manua laittamaan asiat kuntoon
Kirveellä olisi töitä.
Kun puun hinta ja kysyntä on Pohjanmaalla alhaalla,
ei riitä jakoperää toimihenkilöille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2062439
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411607Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1381251Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2871043Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56992Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis303985Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen21941- 55916
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19794Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58773