Mhy Keskipohja

Harkkila

Suuri kiitos mhy hallitukselle kun teitte ainoan oikean päätöksen yhdistyksen toimintakyvyn ja työilmapiirin parantamiseksi! Nyt alkaa taas vähitellen tuntua siltä että mhy todella on metsänomistajien asialla.
Mikähän lienee lohtajalaisen hallituksen jäsenen motivaation lähde kun noin lujasti pitää irtisanotun toiminnanjohtajan puolia...

10

4343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hirvimehtä

      Pentti olisi hyvä johtaja.

      • pers piikki

        Voi Manu,kun et osaa muuta ,kuin kiusaa tehdä.Kykenenmätön yhteistyöhön.Ennen miehet oli suoraselkäisiä,,nykyään käppyröitä ,kuin lapin koivu.


      • ikihonka ss
        pers piikki kirjoitti:

        Voi Manu,kun et osaa muuta ,kuin kiusaa tehdä.Kykenenmätön yhteistyöhön.Ennen miehet oli suoraselkäisiä,,nykyään käppyröitä ,kuin lapin koivu.

        Ei ole miehellä selkärankaa väistyä pois ,kyvykkäämmille ja sosiaaliset avut omaaville ihmisille.Ex johtaja oli saamaton.


    • "maalaisjärjellä"

      Eipä mene niin kuin pitäisi :( Järkyttävää, miten yksi (ex-tj) voi saada puolelleen ihmisiä, niin etteivät näe, mikä todellisuus on. Kohta ollaan takaisin siinä johtamiskulttuurissa, mikä ei toiminut ja johti mhy:n pohjalle.
      Niin muuten... oletteko huomanneet, kuinka monta oikeusjuttua ex-tj on pistänyt vireille? Näin tavallisena tallaajana ihmettelen kovasti sitä. Eikö hän ymmärrä olevansa joskus väärässä, vaan kaikki pitää yrittää kääntää keinolla millä hyvänsä hänen parhaakseen?!?
      Tässäpä ajattelemista:
      http://ohjelmat.yle.fi/akuutti/arkisto/piru_tyopaikalla_narsisti_tyokaverina

    • Pato puroon

      Taitaa tuo "Puurolan" manne olla melekosen härski kusettaja kun saa puolelleen niin palijo porukkaa, vai lauletaanko täsä taas samasta kirjasta.
      Oikeusjuttuja kyllä on kova nosteleen mutta taitas olla itte sellanen josta vois nostaa juttuja.
      TAITAA PYRAMIDIN HUIPULLA TUULLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      Mjkä on tilanne tänään? No nyt on mhy keskipohja niin syvällä ettei ole niin pitkää ja paksua vaijeria millä sieltä suosta noustaisiin. Tämänhetkiset velat 2-3 miljoonaa euroa. Varsinkin puunmyyjien kannattaa nyt varoa. Mitä sanotte tästä?

      • Anonyymi

        Nyt tarvittaisiin taas manua laittamaan asiat kuntoon


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt tarvittaisiin taas manua laittamaan asiat kuntoon

        Kirveellä olisi töitä.
        Kun puun hinta ja kysyntä on Pohjanmaalla alhaalla,
        ei riitä jakoperää toimihenkilöille.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1649
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1444
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1377
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      56
      1280
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1258
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      771
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      735
    Aihe