Olen huomannut välillä pientä katkokävelyä olevan. Jos oletetaan, että nyt lopettaisin juomisen, jääkö tuo haitta pysyväksi? Eli kannattaako edes enää lopettaa vaan antaako mennä vaan katkeraan loppuun asti.
Katkokävely?
6
3346
Vastaukset
- --
Tuossa vaiheessa juomisen lopettamisella kävelyhäiriö poistuu, mutta pidemmälle edennyt pikkuaivorappeuma on pysyvä.
- katkolta kävellen
Se on vähän tuuristakin kiinni. Pienet vauriot kyllä yleensä ajan kanssa korjautuu. Mutta jossain vaiheessa vauriot jää pysyviksi ja katkokävelet lopun ikääsi, vaikka et joisi.
- --><--
Mitä on katkokävely? Itsellä on kaikenlaisia tärinöitä ja nytkähtelyjä muuten, mutta kävelyn kanssa ei ole mitään ongelmia. Taitaa olla yksilöllisiä juttuja. En myöskään koskaan ole ollut humalassa toikkaroivaa tyyppiä, vaan usein tuntuu, että tasapaino on se viimeinen asia mikä menee.
- Anonyymi
Katkokävely on tosi kivaa!
- Anonyymi
Se ei ole kivaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522973Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969