Kaikenlaisia skoijareita!

Kun pitäisi tehdä työtä haetaan heti sairaus lomaa. Edes yhtä viikkoa ei skoijareilla ole työ haluja.

Yhdistyksessämme on satoja jäseniä.Yhteistä näille kaikille
ihmisille on että yksikään ei karta töitä juoksemalla lääkärissä alvariinsa
hakemassa lomalappuja.
On paljon helpompaa se sairas lapun hakeminen ja täyttäminenkin kuin työnteko edes kokeiluna.
3200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olin kerran sellassees toimistos töissä, mis tietyt tyypit istu ain kuumemittari kainalossa. Ihan siltä varalta, että jos sattuis kuume nouseen nii sit äkkii tippa-iitan luo näyttään mittarii ja parin päivän saikkulappu pomolle. Ja me muut sitte jouduttiin tekeen näitten lintsareittenki duunit omien duunien lisäks.Kait tollassii skojareita, lintsareita on aina ollu. Lusmu mikä lusmu.

Äänestä

Jotka jo ennen työn alkua suree että mitäköhä siitä tulee, jaksaako, ja hupsheijja, sitte ei jaksakkaa, tulee yhtäkkii kaikkee kremppaa: ei yhtään kukaa hoksaa et vähä on suunniteltui sairauksii.Saaha siit sl-ajan palkan kuiteskii.Jos ois työtön ni ei ois varaa sairastaa. Sellast se o köyhien elo.

Äänestä

minkään taudin takia, enkä muista semmoista työpaikkaakaan ihan heti, tarvitsisi lääkärillä käydä sairaustapauksessa. Aika monessa työpaikassa missä olen ollut, on ilman lääkärintodistusta kolme päivää saannut sairastella.

Jokaisessa työpaikassa omat tyylinsä on ne mitä töitä sitten tahansa, tärkeintä kait on ihmiset edes yrittää tehdä töitä omien kykyjensä mukaan, mutta tiedän itsekkin valitettavasti tapauksia kun ruvetaan lomia kyselemään ennenkuin edes on lomia kertynnyt tai haetaan sairaslomia kun ei viitsitä tehdä töitä.
Heips vaan tuskin tänään enään tavataan kips kaps menoksi...

http://www.youtube.com/watch?v=lduc5qHXsR4

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minäpä sanon kirjoitti:

Kun pitäisi tehdä työtä haetaan heti sairaus lomaa. Edes yhtä viikkoa ei skoijareilla ole työ haluja.

Yhdistyksessämme on satoja jäseniä.Yhteistä näille kaikille
ihmisille on että yksikään ei karta töitä juoksemalla lääkärissä alvariinsa
hakemassa lomalappuja.
On paljon helpompaa se sairas lapun hakeminen ja täyttäminenkin kuin työnteko edes kokeiluna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu