1. välimata 2. hintaerot 3. monip. harrastusmahd. YMPÄRIVUOTISESTI 4. palvelun laatu sekä rinteiden määrä ja profiilit sekä kunnossapidetyt hiihtoladut päivittäin. 5. rukalla ei ole kesällä mitään muuta kuin hyttysiä, ja ehkä pari hinttaria pällistelemässä kuusamon karhuja seuduilla jossa sudet jolkuttelevat ja kontio vetelee viimeisiään voimme kuulla kuinka terävät laukaukset tiputtavat riistalintuja huurteisilta puunoksilta ja porojen syödessä jäkälää kuusamon kupeessa turistien heräillessään kuusamo rukatunturin sviiteissään raapiessaan satiaisia silmistään, PISTE! RUKA ON PASKA.
5 perustelua miksi mielummin tahkolle kuin rukalle
5
428
Vastaukset
- wddwwd
jos lasketaan että tahkolla voi golfata ILMAN hyttysiä yli 3 eri golfkentällä päälle 50 väylää ja rukalla vain 9, eihän sinne kukaan golfaamaan tulekaan, vain paikalliset harrastavat siellä kolopalloa. rinteistä senverta että enemmän kuin tahkolla mutta laatu korvaa määrän, kaikki sellasia hikisii pulkkamäkiä jotka laskee 5 vuotiaskin alas YKSIN. piste, caput FINITO!
- Klausfer
Levikin nykyään, ainakin omasta mielestä turhankin vilkas ja rauhaton nuorten biletyspaikka. Laskettelu ja muu jää toiseksi ryypiskelyn ollessa etusijalla. Hulluporoon en viitsi enään edes astua sisälle. Hiihtolomaksi suuntaan Saariselälle, saa olla suht. rauhassa ja luonnon keskellä. Rinteetkin ovat ihan sopivat mun makuuni.
- .
.
- tä
Tahko on pulkkamäki.
- Anonyymi
Rukalla ei kannattais kenenkään käydä, kakkavedet menee järveen sieltä suoraan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433593- 362224
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321865- 171609
- 151565
- 231558
- 241407
- 141277
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai801263Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881222