1. Lentokoneella pääsee suoraan ja ylivoimainen hotellitarjonta
2. hintaerot
3. monipuolisemmat harrastusmahdollisuudet ja kauppapalvelut YMPÄRIVUOTISESTI
4. palvelun laatu sekä rinteiden määrä ja profiilit sekä kunnossapidetyt hiihtoladut päivittäin.
5. tahkolla ei ole kesällä mitään muuta kuin hyttysiä, ja ehkä pari hinttaria pällistelemässä nilsiän siwaa seuduilla jossa jänikset jolkuttelevat ja kettu vetelee viimeisiään voimme kuulla kuinka terävät napsahdukset avaavat kaljaputelit joppojen käsissä. Paikka on kuin kuollut erämääkaupunki villissä lännessä. Joskus siellä on nähty isoja venäläisiä mafiapomoja isojen rahatukkujen kanssa tekemässä sijoituksia (lue: rahanpesua) ja nyt kun venäläiset ovat poissa on paikka kuollut, hiljainen ja surkea. Surkeutta todistaa ne muutamat suomalaiset jotka menivät suureen halpaan ja sijoittivat mökinrähjiin omaisuutensa ajatellen, että joskus nettoavat rahat monin kerroin takaisin. Nyt he itkevät tyhjässä autiokylässä omaa kurjuuttaan ja kirjoittelevat nettiin kateuksissaan paremmista ja elävimmistä laskettelukeskuksista.
5 perustelu miksi ennemmin Rukalle kuin Tahkolle
höhöhöö
7
938
Vastaukset
- puhelet
asiaa kuomaseni
- pitkänlinjan
laskettelu ja rinnekeskuskokemuksella voin myös allekirjoittaa tuon täysin. Ruka on eurooppalaisessakin mittakaavassa keskus, mutta tahko ei.
- jepjuukyl
Totta
- jeesjeesjees
myöskin minä
- Kokenut laskija
jeesjeesjees kirjoitti:
myöskin minä
Kyllä Ruka on kaikenkattava keskus.
- wdwdw
Kokenut laskija kirjoitti:
Kyllä Ruka on kaikenkattava keskus.
nyppyläkeskus ja bistrossa homoteinit juo bissee ja tunkee pakkelia hanuriin
- joka sana
Tulevaisuudessa vielä kun saamme nauttia UUDESTA ENTISTÄ PAREMMASTA SKI BISTROSTA, niin siinä kalpenee moni keski-euroopan keskuskin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741