hiusten pidennys

hiustenpidennys missä päin phukettia saa ja mitä maksaa hyvät kiinostaa ja silmälasikaupat hinta haarukka ja myös aurinkolasit vahvuuksilla ja golfiin liittyvät liikkeet

6

638

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sanya1234

      Otin itse hiustenpidennykset Patongilla vuosi sitten. Käyttivät aitoa hiusta ja sinettipidennyksiä. Hiusta oli runsaasti ja huolellista jälkeä. Hiukset ja työ maksoi 80 euroa.

      • hairextension

        Missäpäin patongilla otit pidennykset?


      • kuinka hyvin on pysynyt kiinni onko irronnut helposti esim pesussa ta kun käy saunassa miten olet hoitanu niitä?


      • Sanya1234
        belladonna74 kirjoitti:

        kuinka hyvin on pysynyt kiinni onko irronnut helposti esim pesussa ta kun käy saunassa miten olet hoitanu niitä?

        Hyvinhän nuo pysyivät ja ihan normaalisti saunoin pidennystenkin kanssa. Suosittelen ottamaan pidennykset loman loppupuolella.. Itse yhtenä päivänä rannalle mennessä sipaisin hiukset nutturalle ja siinä päivä polskittiin ja otettiin aurinkoa.. Päivällä kun mentiin hotellille niin avasin.. (tai yritin avata..) hiukset, niin ne oli takkuuntunu aivan sykkyrälle :( muutama tunti siinä meni kun niitä hoitoaineen, kamman ja saksien kanssa availtiin. Mitä tästä siis opimme.. Kun pidennyksien kanssa käy suihkussa tai uimassa niin ne kannattaa hiustenkuivaajalla kuivata, ihan täällä kotosuomessakin. En muista tarkkaan missä tämä kampaamo Patongilla oli.. Rannalta kuitenkin lähti yksi poikkikatu ja siinä oli samassa kampaamo ja norjalaisen miehen pitämä kuppila. Ihan vieressä myös räätäliliike. Noh, näillä tunnusmerkeillä voi olla hankala löytää, mut tarkemmin en osaa neuvoa ehkä muista kampaamon nimeä. Samoja pidennyksiä olen käyttänyt uudelleenkin, kolvannut vain uudet liimasinetit päihin kiinni ja laittanut microringien kanssa uudelleen päähän. Hiukset itsessään eivät miksikään mene kun aitoa hiusta ovat.


    • pidennykset

      Huomaa, jos itselläsi on ihan vaaleat hiukset, että kampaamo ei välttämättä saa värjättyä pidennyksiä tarpeeksi vaaleiksi. Itselläni vuosi sitten Hua Hinissä kävi näin. Kampaaja laittoi pidennykset oikeasta hiuksesta ja rupesi vaalentamaan mustaa hiusta vaaleaksi, eihän siitä blondia ikinä tullut. Kampaamossa sanottiin, että parin suihku kerran hius vaalenee ihan blondiksi, mutta näin ei käynyt.

      Tummempi hiuksisilla ei varmaankaan ole tälläistä ongelmaa... tai sitten paremmissa kampaamoissa:)

      mutta tässä pieni asia, mikä ainakin itseltä jäi kokonaan huomioimatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      438
      1901
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      150
      1237
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      90
      1141
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      113
      1131
    5. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      69
      1125
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      176
      984
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      783
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      701
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      699
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      664
    Aihe