Minulla on muutamia kysymyksiä tästä pelistä. Latasin pelin netistä eikä minulla siis ole ohjeita. 1. Mitä tässä pelissä on tarkoituksena tehdä? 2. Paljonko Wi-Fi tikku maksaa? 3. Mistä voi katsoa sen ystäväkoodin? 4. Jos minulle tulee joku kylään tarvitsenko minä Wi-Fi yhteyden? Kiitos jos vastaatte pian.
Animal Crossing - Wild World
9
374
Vastaukset
- Justwep
Saiskos vastauksia?! 59 On lukenu mut kukaa ei viitti vastata. Kyllä te nyt edes jotain osaatte vastata!
- vastauksia
1. Hengailla ja rentoutua :), kalastella ja kerätä fossiileja yms museoon yms yms yms
2. Mjaa viimeksi kun tarkistin(pari vuotta sit) niin se oli jotain 30-40 eskoa paikasta riippuen
3. :l En muista
4 Tarvitset- Pösrtohijq+4
Kiitos. Kertokaa lisää vinkkejä tässä viesti ketjussa. Olen vasta aloittelemassa peliä. Missä vaiheessa olette pelaamassa siis velkojen perusteella??
- 19+7
Pösrtohijq+4 kirjoitti:
Kiitos. Kertokaa lisää vinkkejä tässä viesti ketjussa. Olen vasta aloittelemassa peliä. Missä vaiheessa olette pelaamassa siis velkojen perusteella??
Kaikki velat maksettu :)
Siitä wifitikusta muuten sen verran, että ei kai toimi win seiskassa, ihan varma en oo muttä näin olen kuullut puhuttavan. Vistasta en tiedä toimiiko. Xpssä toimii
- Animal crosseri
1. Maksaa vuokraa, hankkia ystäviä, seikkailla, rentoutua, kerätä hyönteisiä ja kaloja, hankkia kultaisia työkaluja ja paljon muuta! (kuulostaa ostos-tv:ltä. :D)
2. Jos on langaton verkko sitä ei tarvitse.
3. Ite sain apuu iskältä, en muista miten mä sen sain. :P
4. Kyllä, ellet tunne jotain ystävää, jolla on myös animal crossing. Silloin voit mennä "DS to DS" modeen. - tuyhijlj
Kiitti. Nyt olen jo enemmän pelin jo omaksunutkin ja harjoitellut pelaamista. Jos teillä on vinkkejä/ neuvoja niin tänne vaan. Tämä voi nykyään toimia Animal Crossing neuvonta palstana. :)
- ??????????
kysyn nyt pari kysymystä tästä pelistä
1. mistä/mitensaa esim. radioon levyjä joita voi soittaa kotona? siis ku kaikilla niillä naapureilla on sitä musiikkia siellä kotona. mäkin haluaisin. :)
2. mitä ne ? (kysymysmerkit) on? siis ne mitkä voi ottaa taskuun ja ne on sellasia valkosella pohjalla olevia oransseja palloja. :)
vastatkaa pliis! :)- freshlemon
1. Sieltä kahvilasta museossa nii klo 19.30 - 00.00 siellä on se K.K. Slider nii siltä voit kysyy et voiko se soittaa tämän ja tämän. ( huom! Sun täytyy tietää kappaleen nimi!)
2. Oisko Pit Falleja? :D
- ACWW
Kantsii käydä tuolla: http://www.thonky.com/acww/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.673788Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883169Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin962421Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.151649Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m701408- 981280
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä421208- 501021
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11021Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä561020