Katainen se esitteli kokoomuksen verolinjaa ja taas huomaa kuinka "työväen" asialla he ovat. Jos kulutuksen verotusta nostetaan ja ansiotuloveroja lasketaan hyötyy varakas sakki ja pieni ja keskituloiset kärsii.
Muistakaa käydä äänestämässä kevään vaaleissa ja ennen kaikkea antakaa äänenne perussuomalaisille niin rökäle-voiton jälkeen saamme kelkan kääntymään ja rikkaatkin maksumiehiksi!
Muistakaa käydä äänestämässä kevään vaaleissa ja ennen kaikkea antakaa äänenne perussuomalaisille niin rökäle-voiton jälkeen saamme kelkan kääntymään ja rikkaatkin maksumiehiksi!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Niin justiinsa,aivan.
Jes! Demarit ovat pelinsä menettäneet jo aikaa sitten. Lipponen laittoi alamäen alkuun ja nykyiset Sepot jatkavat. Kokoomus sai demareiden kanssa asiat niin huonoon jamaan, ettei meitä kukaan saa nousemaan ilman isoja muutoksia. Keskusta, ruotsalaiset ja vihreät ovat juurikin tuollaisia JoJo eli apupuolueita joita viedään kuin pässiä narussa. Kun Kataisen sakki jotain sanoo keskustalaiset toteavat, että joojoo ja näin tehdään. Nuo kolme suurta voisivat lyödä hynttyyt yhteen ja olla reilusti se suurin kun eihän niiden politiikka eroa mitenkään toisistaan. Vasurit yrittävät pikkusen olla kapulana rattaissa, mutta ei niin pieni pysty mihinkään muuhun kuin nurkassa räksyttämään. Koolla ON väliä!
Vaalien alla kaikki puolueet puskevat kohti keskustaa houkuttelemaan vapaita äänestäjiä.
Vaalien jälkeen kokoomus unohtaa muut kuin osingoilla elävät työläiset ja demarit unohtavat muut kuin pysyvässä työsuhteessa olevat AY-liikkeen jäsenet.
Persujen talouspolitiikalta Jumala meitä armahtakoon. Muuta Mieltä olevat lupaavat oikaista talouden kirpaisematta yhdeltäkään äänestäjältä. Laitetaan Kiinalaiset hiilenpolttajat ja EU maksamaan meidän verot. Sehän on ihan helppoa. Sen kun Soini vaan yksipuolisesti sen niille ilmottaa.
Persuja äänestämällä saadaan kaikki entiset isot puolueet niin persuiksi - niin persuiksi - niin persuiksi.
Lipposen toteuttamat eläkkeiden leikkaamiset loppuvat. Kataisen toteuttamat tuoloerojen kasvattaminen kaksinkertaiseksi ja siitä ylöspäin lakkaa, kepun vaalirahoitus väärinkäytökset loppuu.
Persujen suuri äänimäärä ei yksin ratkaise vaan se että kaikki suuret puolueet muuttuvat niin persuiksi - niin persuiksi - niin persuiksi - niin persuiksi.
Kun vihreiden kannatus kasvoi niin kaikkis uuret puolueet muuttuivat niin vihreiksi. Ja mitä ihmettä ?
Kommareistakin tuli niin vihreitä, että äänestäjät katosivat persujen piikkiin.
Ei kannattaisi vallan paljon uhota etukäteen. Ei tarvitse sitten niin paljon nolostella vaalien jälkeen.
Persut on veikeätä porukkaa. Aina valmiit unohtamaan osan totuudesta ja korostamaan sitä mikä asioita tarkemmin seuraamattomaan väkeen uppoaa. Kataisen veroesityksessä oli mukana myös pääomaveron korotus 28 % >>> 30 % mikä kyllä koskee rikkaita. Mutta mitäpä siitä. Persut huutavat torilla yhtä ja sitten tosi paikan tullen toimittajien tai muiden poliitikkojen edessä myötäilevät ihan toista. Soinilla on niin kova hinku ministeriksi että kaikista periaatteista voi tinkiä tosi paikan tullen. Sopivasti myötäilemällä ei sitten edes joudu vastuuseen sanoistaan. Mutta huutaminen ja suunsoitto tuo tietysti ääniä.
Persut puhuvat muka köyhien puolesta mutta esityksillään vievät Suomea kohti Albaniaa. Kuka ostaa suomalaisia tuotteita jos Suomi käpertyy Soinin haluamaksi peräkyläksi? Ei me viisi miljoona täällä keskenämme pärjtä.
Soinin mukaan persut on ei-sosialistinen puolue. Jonkinlaista hyvinvointivaltiota ne aikovat ylläpitää, kun kaikenlaiset reppanat ja syrjäytyneet on niiden suosiossa. Pohjoisnapamantereen kokoisia aukkoja on persujen politiikan perusteissa.
on persu. Älkää uskoko huuliveikkoja.
Eikös Soini antanut ymmärtää demarihallituksen olevan hänelle mieluisampi. Nyt tippuu demarikannatus vaan niin alhaseksi, jotta demareista ja persuista mitään hallitusrunkoa syntyisi. Ihme kun yrittäjävaltanen ei-sosialisti puolue edes heilastelee sossujen kanssa.
Viimeisimmän mielipidemittauksen mukaan persujen kannatus on noussut jo yli 17 %.
Seurataampa galluppien tuloksia lähiviikkoina nousua on lisää.
Kaikenlaisiin kyselyihin on helppo vastailla mitä vaan. Vaaleissa näihin galluppeihin uskoneille tulee pettymys. Veikkaan että Persujen todellinen kannatus tulee olemaan 12-14 prosentin luokkaa.
Näissä vaaleissa ne nukkuvat ovat lähinnä demareita ja osa maaseudun keskustalaisia jotka eivät voi ketään muuta äänestää kuin keskustaa. Monet ovat saaneet tarpeekseen kokoomuksen eriarvoistavasta politiikasta ja tämän vuoksi onkin yllätys tulossa äänestysprosentin ja äänten jakautumisen muodossa verrattuna moniin aikaisempiin vaaleihin. Ennakko äänestys helpottaa kovasti ja juuri sen vuoksi onkin hyvin mahdollista persujen saada jopa galluppeja suurempi äänisaalis. Jälleen julkisuuteen nousseet vaaliraha sotkut painavat keskustaa ja varsinkin kokoomuksen, Kanervan ja liikemiesten systeemit nakertavat heidän kannatustaan. Joku viisas mies sanoi ja aikanaan "Kyllä kansa tietää"
eipä näille sivuille viitsi tulla edes kurkkaamaa, kun haisee niin pirusti itsekehut. Kyllä sinut tunnetaan.
Olet niin hirvittävän utelias, että käyt joka päivä kurkkaamassa mitähän paljastuksia sinun törppöilyistäsi on jälleen paljastettu. Kävit täällä 19.04, käyt täällä huomenna ja suuri uteliaisuutesi pakottaa sinut käymään ylihuomennna ja joka päivä ja useasti päivässä.
Mahtaa olla miellyttävää lukea mihin olet taas typeryydessäsi pistänyt nenäsi. En ihmettele vaikka nenässäsi haisee kun sen joka rakoon olet tunkemassa..
Siitäs sait.
Tavoitteeksi otetaan Suomen siirtyminen tasaverotukseen tuloverotuksessa siten, että kaikkia ansio- ja pääomatuloja verotetaan samalla, riittävän alhaisella veroprosentilla.
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/totuuspuntari-vaikka-muuta-viserretaan-kokoomus-ei-kannata-tasaveroa