Moikka!
Oltaisiin kaverin kanssa lentämässä EasyJetillä Manchesteriin parin viikon päästä perjantaina. Lento on perillä vasta puoli yhdeltätoista illalla, joten suunnitelmissa olisi äkkiä vain heittää kamat hotellille ja lähteä yöelämää katsastamaan. Hotellimme sijaitsee Portland streetillä. Itse olemme 25- ja 27-vuotiaat naiset. Olisiko jollain hyviä baareja vinkata? Haussa olisi joku vähän rennompi yökerho eli emme ehkä kuulu niihin ihmisiin jotka kähertävät tukkaansa ja tälläytyvät pari tuntia ennen uloslähtöä :) Enemmän siis juhliminen kun näyttäytyminen mielessä. Musiikkimaku meillä on melko monipuolinen, täällä käymme ehkä enemmän rock-henkisissä paikoissa, mutta meillä ei ole mitään tanssimusiikkiakaan vastaan. Kiva olisi jos paikka olisi vähän myöhempään auki ihan jo aikataulusta johtuen. Suuret kiitokset avusta jos jollain on vikkiä heittää!
Baarisuosituksia Manchesteriin
2
411
Vastaukset
- manu oli jees!
sellaisella kadulla kuin Canal street on vieri viereen baareja. Me käytiin kolmessa niistä tammikuun puolivälissä, mutten muista nimiä ja oli pubi/tanssibaariyhdistelmiä. Ennen sinne menoa käytiin kahdessa rokkibaarissa; mutta sen kadun nimeä en valitettavasti muista, jolla ne oli. Olivat kuitenkin vastakkain ja jossain Whitworth streetin ja ehkäpä Oxford streetin yhteyskohdassa... Toisessa oli raskasta heviä ja toinen enemmin fiftarityyppinen mesta, tykkäsin. Toivottavasti löydätte mieleisiä baareja :)
Eikös se Canal street ole siellä Gay villagessa? Ihan vaan tiedoksi matkaan lähtijälle.. Vaikka eipä sillä niin väliä ole missä juhlii. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114639Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734395Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951769- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3551121Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 67989
- 58984
- 92948