Lennän kerran/10 vuodessa ja omaan surkeat englannin taidot. Sain tiedon että netissä voi tehdä lähtöselvityksen ja menin katsomaan sas sivuja. Sinne tuli kaksi riviä,oletettvasti toiseen kirjoitetaan oma ninmi ja toiseen joku numero. En uskaltanut tehdä mitään, kun mietin mihin nuo lasten tiedot sitten laitetaan vain tehdäänkö jokaisesta henkilöstä sama juttu?auttakaa.
Netissä tehtävä lähtöselvitys.
7
490
Vastaukset
- autan alkuun
Ylempään kenttään (last name(s)) kirjoitat sukunimesi (kaikkien samalla varauksella matkustavien henkilöiden sukunimet erotettuina pilkulla) ja alempaan kenttään varausnumerosi tai varauksen tekemiseen käyttämäsi luottokortin numero.
Klikkaa OK.
Seuraa seuraavan sivun ohjeita.- Onneton00
Kiitos.
Yritän ja kokeilen. - autan alkuun
Onneton00 kirjoitti:
Kiitos.
Yritän ja kokeilen.Kerrothan, onnistuiko lähtöselvityksen teko?
- onneton00
autan alkuun kirjoitti:
Kerrothan, onnistuiko lähtöselvityksen teko?
En ole vielä uskalatanut sitä tehdä.Lähtö perjantaina-koska se tulisi viimeistään tehdä? Mietin, että sitten kun teen sen, voinko kävellä lentokentällä suoraan turvatarkastukseen vai minne?jännittävää.
onneton00 kirjoitti:
En ole vielä uskalatanut sitä tehdä.Lähtö perjantaina-koska se tulisi viimeistään tehdä? Mietin, että sitten kun teen sen, voinko kävellä lentokentällä suoraan turvatarkastukseen vai minne?jännittävää.
Edellisenä iltana tai muutamaa tuntia ennen koneen lähtöä. Luultavasti siellä myöhemmin tulee se kohta missä valitset kuinka monta mukaan lähtee ja kirjoitat heidän tietonsa sinne :) Hyvää matkaa!
- mitään jos
et ymmärrä tekemääsi. Tee tsekkaus vasta kentällä ihmisen kanssa tai automaatilla jos/kun se puhuu suomea.
- Onneton==
Tein sitten sen lähtöselvityksen netissä.Mutta jouduin soittamaan sas;lle ja palvelu oli enemmän kuin erinomaista. ensi kerralla osaan tehdä paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476