viimeksi kun nähtiin? Pitääkö nyt vain hyväksyä, ettet todellakaan välitä etkä koskaan halunnutkaan mua,... kaikki tunteet oli vain omaa kuvitelmaani...?
Mikset sanonut / tehnyt mitään
_surullinen_
371554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Et vaan ollut se mitä etsin...
Esität jotain aivan muuta,mitä olet pohjimmiltasi..
Ei tänään käy kaupaksi mitkään nyyhkytarinat.
Sad,but true
sulta ei kysytty mitään!
sua enää.sori.et oo mun tyyliin.
ei antanut siihen mahdollisuutta. Välitän Hänestä edelleen ja minun tunteeni ovat todellisia, sinun tunteistasi en tiedä.
Niin tilanne olikin aika huono, joten tämä jotenkin sopisi... mutta silti hän olisi voinut käyttää tilaisuutta hyväkseen tai edes olla hieman ystävällisempi, lämpimämpi, kiinnostuneempi eikä niin viileä... ;/
tulee uusia ja parempia näkemisiä
Tulisikin, mutta voi olla, ettei enää koskaan nähdä...
Mitäpä minä olisin sanonut.
Näinhän minä sinut kyllä.
Olet minulle tärkeä - en vain tunkeudu sinun alueellesi.
Sinä saat tunkeutua minun alueelleni - jooko..
lupa tuli? :)
minäkin haluaisin tietää :)
Ap, milloin te näitte viimeksi?
pari viikkoa sitten
Kiinnitä huomiota siihen mitä luet. Kun olet lukenut kaiken, ymmärrät miksi tämä viesti lähetettiin juuri sinulle.
Ihmiset tulevat elämääsi jonkin syyn takia, pieneksi hetkeksi tai loppuelämäksi. Kun ymmärrät syyn, ymmärrät myös miten suhtautua eri ihmisiin. Kun joku tulee elämääsi jonkin syyn takia, he tulevat usein täyttämään jonkin tarpeen elämässäsi. He auttavat sinut läpi eri koettelemuksien, opastamalla, tukemalla, auttamalla fyysisesti, emotionaalisesti ja henkisesti.
Usein voi vaikuttaa siltä, että he ovat kuin Jumalan enkeleitä. Ja niin he ovatkin! Siksi sinä tarvitset heitä. Joskus aivan yhtäkkiä, ilman että teet mitään väärin, tämä ihminen voi sanoa tai tehdä jotain, mikä saa aikaan sen, että kaikki päättyy.
Joskus he kuolevat. Joskus he jättävät sinut. Joskus he yllyttävät sinua ja auttavat sinua tekemään tärkeitä
päätöksiä. Se mikä on tärkeintä, 0n, että sinun tarpeesi on tullut täytetyksi.
Kohtalosi on täytetty, heidän työnsä on tehty. Rukous tai pyyntö, jonka esitit, on kuultu ja nyt on aika jatkaa eteenpäin. Jotkin ihmiset tulevat elämääsi vain pieneksi hetkeksi. Silloin on sinun vuoro antaa osa itsestäsi toisille, kasvaa ja oppia.
He antavat sinulle kokemuksia, mielenrauhaa tai saavat sinut vain hymyilemään! Ehkä he opettavat tai näyttävät sinulle jotain, jotain mitä et ikinä olisi tehnyt tai tiennyt ilman heidän apuaan. Usein he tuovat mukanaan paljon onnellisuutta. Usko siihen. Se on todellista! Mutta se kestää vain hetken. Eliniän kestävät suhteet opettavat sinulle elinikäisiä asioita. Sellaiset suhteet sinun täytyy rakentaa vakaalle perustalle. Sinun tehtäväsi on oppia läksysi ja rakastaa tuota henkilöä elämässäsi. jaa käyttää oppimaasi muissa ihmissuhteissasi ja muilla elämäsi aloilla.
Sanotaan, että rakkaus on sokea, mutta ystävyys näkee asiat selkeästi. Kiitos, että olet osa elämääni, vaikka vain hetkisen tai sitten lopunelämämme!
oli mun enkelipoika.
r a k k a u s!
Vielä en tiedä, miksi sinä tulit. Mutta olen siitä tyytyväinen. Kumpa vain oppisin sinut tuntemaan.
Tällä hetkellä on tarkoituksensa - suurempi kuin minä ymmärrän. Suurempi kuin mitä se on vain minun tai sinun elämällesi. Sitäkään en tiedä saanko vierelleni elämänkumppania koskaan, mutta se ei ole minun varassani. Jos olisikin, niin pilaisin sen kuitenkin :)
Siksi hyvälle ystävälle minulla on aina tarvetta. Käden ojentajalle, kuuntelijalle, jollekkin jolle saan itsestäni jotakin antaa. Ilman sitä, mitä tarkoitusta minulla edes on.
"Mitä muuta olisin kuin tyhjä kulkunen jos rakkautta tuntisi mä en. Sillä rakkaus on väkevämpi kuolemaa, sitä eivät suuret vedetkään voi sammutaa, sillä rakkaus on lahja Jumalan." P.Simojoen sanoin
Kiitos, hieno teksti. Olen kiitollinen siitä että hänet kohtasin ja hän oli hetken elämässäni. Ehkä hän sysäsi elämääni jotakin sellaista, jota olin etsinyt tms :)??
Oikein ihanaa alkavaa viikkoa kaikille palstalaisille. Kyllä tämä tästä vielä paremmaksi muuttuu!
Kunhan muistat säilyttää uskon itseesi, osaat ottaa vastaan myös erinlaiset ihmiset ja näet sen
miten toinen ihminen voi kasvattaa / tukea käsitystäsi elämästä.
Näemme ja koemme asiat eritavoin, kumpa osaisimme sen kääntää vahvuudeksi.........
http://www.youtube.com/watch?v=Kon7ms9AzNI
onko mahdollista että ennen rakasti enää ei?
En nyt tiedä rakkaudesta, kun ei olla päästy tutustumaankaan vielä kunnolla...
Pystyn kirjoittamaan vain omista tunteistani, hän ei ole tunteistaan kertonut tai jos on niin aika ristiriitaisesti.
Tuntuma oli jäinen eikä herättänyt mitään tuntemuksia. Lisäksi keskusteluista jouduin päättelemään, että tavoitteet ja tilanne on aika hakusessa. Tunteet jää vaan väkisinkin toiseksi järjen kanssa, koska kyseessä on kokonaisuus ja monia osapuolia. Kirjoitan vaan siksi, että tilanne voi olla samanlainen kuin ap:n tapauksessa. Hänellä ei ainakaan ole koskaan ollut mitään mielenkiintoa jäädä edes hetkeksi seuraan. Harmittaa vaan aika paljon, kun joutuu jatkossa käyttämään vain järkeä, eikä tunteille ole sijaa, paitsi yleisinhimillisille tunteille. Miehen ja naisen väliset tunteet saa jäätyä tässä tapauksessa, ei siitä ole mitään tullut eikä tule. En tiedä vielä mihin tämä johtaa, mutta olisin tarvinnut ...
Ei ole mitään enempää sanottavaa ja syyllisiä tässä ei ole, vaan elämä on.
Mikset itse tehnyt tai sanonut? Ai niin sanoit joo. Ettet jaksa nähdä mua.
Sä saat mut tuntemaan itseni idiootiksi.
Itkettää. Itkettää tää ketju ylipäätään.
Itkettää surettaa ja tuntuu niin turhalta. Olla aikuinen ihminen ja kirjoittaa jonnekin ei minnekään koska ei voi kommunikoida, kun ei ole varma.
Tämä ihan vaan jollekin, joka ei varmaankaan kirjoittanut aloitusta, mutta joka tuli aloituksesta mieleen. Oikein hauskaa iltaa.
en TODELLAKAAN kuvittele, että hän kirjoittelee tuon tyyppisiä tänne, mutta jollakin tavalla minunkin pitää surra oloa ulos.
usko että hän tänne kirjoittelee,hänellä oli jo niin paljon muuta,mutta jos on eri periaatteet ja eri ajatukset elämän suhteen.Olen ymmärtänyt jatkaa elämääni ilman häntä.
Hänelle, jos aloitus olisi häneltä. Minä en tiedä, miten voisin kohdata sinut. Olisit tullut silloin kerran, ei tarvitsisi tässä miettiä että kuis nyt näin. Pahaa mieltä vaan.
Mä en kyllä edes ajattele hänen olevan täällä ja jos kuitenkin hän täällä on mitä alitajuntani alati minulle todistaa, niin ei hän ainakaan minua kaipaa! Tää on se ihana ja helpottava asia elämässäni.
sulla oo hänen numbaa?
En oikein tajunnut...sori
kiire enkä ollut varma, olitko se sinä. Vasta poistuttuani sävähdin kuumaksi kun tajusin että mahdollisesti olit sinä. Oli jo myöhäistä palata.
vipelsit vaan pakoon mahdollisimman nopeasti.
Olet väärä, koska me vaihdoimme muutaman sanan ja hän kyllä tietää kuka olen :)
jos oot hän. tilanteet nääs tulee j a menee liian nopeesti.
anteeks.
näkyillään.
miehelle meni..
Olin vaan niin jurrisssa , mikä on harvinaista. harmitti kyllä itseäkin..
turhia. Elämä vie suuntaan jos toiseenkin ja jos on tarkoitus niin antaa uusia tilaisuuksia toimia toisin.
sorry, olet väärä. En ole koskaan nähnyt häntä humalassa.
välitän kyllä yhä edelleen, mutta en välittäisi tippaakaan välittää tai haluta näillä palstoilla.
Me ei muuten kohdattu tammikuussa. Jos sellaista ihmistä etsiskelet, en ole hän.
olet sitten väärä tyyppi.