tippaan

Sain kerran puukosta kaupungilla, ollessani aivan jumalattomasti kännissä, jouduin sairaalaan tiputukseen. Seuraavana päivänä, ei ollut minkäänlaista krapulaa, mitä nyt haavat vähän sattuivat. mistä sais suolaliospusseja ym tarvikkeita, niin vois krapulan ehkäistä helposti?
2448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

maalaisjärki sanoo et alkoholi polttaa sokerin.eli verensokeri liian alhainen ja siinä syy krapulaan. täytyy muistaa syödä välipalaa ja juoda suhteessa yhtäpaljon vettä kuin juot alkoholia. limsat ei auta vaan puhdas vesi. kokeile jos et usko?

Äänestä

Tai kokeileppa uudestaan sitä moraa, jos se vaikka auttais.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juopottelija kirjoitti:

Sain kerran puukosta kaupungilla, ollessani aivan jumalattomasti kännissä, jouduin sairaalaan tiputukseen. Seuraavana päivänä, ei ollut minkäänlaista krapulaa, mitä nyt haavat vähän sattuivat. mistä sais suolaliospusseja ym tarvikkeita, niin vois krapulan ehkäistä helposti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu