Mistä hotelli Balilla?

Cristal999

Menossa ensimmäistä kertaa Balille 04/2011. Miltä alueelta kannattaa ottaa hotelli? Kuta vai esimerkiksi Ubud? Haluaisin, että lähellä olisi jonkin verran yöelämää ja hyviä ravintoloita ja rannastakaan ei ole haittaa. Mutta liika "turistimeininki" ei mieleen. Hotelli pitäisi olla 4-5 tähteä. Millaisia noiden Balin eri alueiden erot on? Myös hotellivinkkejä otetaan mielellään vastaan :)

3

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 16+16

      Bali on ainoastaan turistikohde joten "turistimeininkiä" on jokapuolella. Bali on silti ihana paikka vaikka aitoa "Indonesian meininkiä" sieltä et tule löytämään.
      Suosittelen paikkana Kutaa.

      • ......,,......

        Noilla kriteereillä minä ottaisin hotellin joko Seminyakista tai Sanurista. Kutan kaupoille ja ravintoloihin pääsee näppärästi taksilla molemmista vaikka päivittäin. Ubudissa ei ole rantaa, mutta aitoa balilaisuutta sitäkin enemmän.


    • +30

      Sielta loytyy todella tasokkaita hotelleja seka villoja omalla altaalla. Matka Kutan discoihin ym on vain 5min taksilla tai 10-15 min kavellen.
      Etsi vaikka agoda.com tai indo.com tai asiaroom.com.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      93
      4099
    2. Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.

      Tämä asia ihmetyttää suuresti.
      Maailman menoa
      61
      3359
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      164
      3063
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3024
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2509
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2326
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      187
      2038
    8. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      28
      2024
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      65
      1982
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      95
      1403
    Aihe