Kalustettua asuntoa marmariksella tai antalyassa kuukaudeksi? Huhti-toukokuussa..
ottakaapa yhteyttä jos löytyy: [email protected]
Kellään vuokrata
5
644
Vastaukset
- kirjoitetaan
MarmarikseSSA!
- Penntrollen
Tiedätkö kuinka paljon tulee virheitä kun kirjoittaaa, varsinkin näin iltamyöhään kirjoitus virheitä, kun ei näe enää keinovalolla kovin hyvin, itse huomaan aina jälkikäteen että taas kirjain puuttuu tai liikana,joten oikea oppisesti varmaan pitää olla SSA, mutta jokainen kyllä ymmärtaa mita aloittaja tarkoitti.Joten take it easy!
- Marmariksessa
Penntrollen kirjoitti:
Tiedätkö kuinka paljon tulee virheitä kun kirjoittaaa, varsinkin näin iltamyöhään kirjoitus virheitä, kun ei näe enää keinovalolla kovin hyvin, itse huomaan aina jälkikäteen että taas kirjain puuttuu tai liikana,joten oikea oppisesti varmaan pitää olla SSA, mutta jokainen kyllä ymmärtaa mita aloittaja tarkoitti.Joten take it easy!
Typot on erikseen, niitä tulee väsyneenä ja nopeasti kirjoittaessa, esim. chatissä. Mutta jos ja kun palstoile kirjoittaa, on tärkeää tarkistaa teksti, jonka aikoo lähettää. Se antaa kohteliaan, asiallisen ja hyvän vaikutelman, sekä on kunnioitusta lukijaa kohtaan. Selkeää tekstiä on helppo lukea.
Pilkun paikka myös selkeyttää lausetta. Ensimmäisessä lauseessa pilkun paikka on lipsahtanut kaksi sanaa eteenpäin. Kirjoitusvirhe ja oikeaoppisesti ovat yhdyssanoja ja tuskin kirjoitit niitä tarkoituksella tai typona. Typot eivät siis ole yhdyssanavirheitä.
Jännä vielä, että välillä kirjoitat ä:t ja ö:t, mutta välillä korvaat ne a:lla?! Kuvitteletko vai yritätkö antaa kuvan, että olet ulkomailla? :)
Laitan viestisi tähän vielä korjattuna, jotta voit oppia:
Tiedätkö kuinka paljon tulee kirjoitusvirheitä, kun kirjoittaaa varsinkin näin iltamyöhään, kun ei näe enää keinovalolla kovin hyvin. Itse huomaan aina jälkikäteen, että taas kirjain puuttuu tai on liikaa, joten oikeaoppisesti varmaan pitää olla -SSA, mutta jokainen kyllä ymmärtää mitä aloittaja tarkoitti. Joten take it easy!
- Älä nipota
Vähän on murheita jos aika riittää kirjoitusvirheiden tuijottamiseen. Get a life!
- marmasiksella
on maha piti.
Marmariksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 693894
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.473223Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1542979Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,542894SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.752436Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251944Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621941Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1491868- 891269
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai681200