Tämä Google maps on tosi hyvä, kun sillä voi tutkia satelliitti näkymän kautta eri maita ja voi tutkia hyviä matkailu kohteita satelliittikuvien avulla.
Olispa mahdollista matkustaa siten, että valitsee satelliiti kartalta jonkin kohteen ja hiirellä napsauttamalla siirtyisi ihan oikeasti valitsemaansa kohteeseen ja kannettava tietokone seuraisi mukana, jolloin pääsisi takaisin, kun valitsee taas toisen kohteen, vaikka oman kotikaupungin.
Tuolla tavalla pääsisi minne tahansa ilman mitään rajoituksia.
Olisi kyllä hienoa vailita vaikka Kiinasta tai Japanista jokin syrjäinen pienen pieni kylä ja hiirellä napsauttamalla olisikin jo paikan päällä. Olisi mukavaa tutustua sitten siellä paikanpäällä alueen elämäntyyliin, toivois löytävän neitosen sieltä....
Kiina ja Japani ovat sellaisia maita, joihin haluaisin päästä joskus käymään, mutta pahoin pelkään, että jää vaan pelkäksi haaveeksi.
Japanilaiset ja kiinalaiset naisetkin on älyttömän kauniita, vitsi, mä oon niihin ihastunut, mutta haaveeksi taitaa kaikki jäädä.
Enemmän, kuin usein tuntuu, että oon syntynyt ihan väärään maahan, taas harmittaa älyttömästi.
Ajatus matka....
Bambu harava
0
264
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275