Jokohan älysivät vaihtaa

valtuuston puh.johtajan????
10623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kellään??

Äänestä
  • ei tietenkään, entinen jatkaa.

    Äänestä

  • sano namo kirjoitti:

    ei tietenkään, entinen jatkaa.

    perkeleen,perkele....

    Äänestä

  • vituiksmäni kirjoitti:

    perkeleen,perkele....

    totta???Miten mahdollista pysyä paikoillaan,lähiaikoina paljastuneiden asioiden myötä?? Ja uusia varmasti tulee vielä paljastumaan.

    Äänestä

Hän on pitkän linja poliitikko, joka on tehnyt paljon työtä kaupungimme hyväksi. Jokaisessa meissä on vikamme, niin varmaan hänessäkin, mutta varmasti hän on yrittänyt hoitaa asioita kaikkien kaupunkilaisten eduksi. Sanotaan mitä sanotaan, mutta nostan Jukalle hattua.

Hän on tosiaan tehnyt paljon hyvää, esimerkkinä vaikka Karpalokoti. Jukka on tehnyt ison työn, jotta kyseinen "putiikki" saatiin Pyhäjärvelle. Siellä saa moni vanhus hyvän hoidon ja moni Pyhäjärvinen työllistyy tätä kautta.

Äänestä
  • kuinka paljon voimme ymmärtää ja antaa anteeksi. Pitäis varmaan kaikki mitkä on mahdollista penkaista. Siellä missä ko. henkilö in siellä voi tapahtua mitä vaan. Tutkia pitäs. Mitä esim. luottamusmiesten kokouspalkkiot ym kilometri korvaukset on. Nehän pitäis olla julkisia. Voisikohan niitä saada jostain esille. Miksi niitä ei muuten julkaista. Siinähän vois olla ideaa. Kaikki julkisiksi. Katottais kuka siellä on arvokkain kunnalle. Voi olla että hallituksen ja valt.pj: nostaa ne suurimmat palkkiot koska heillä on vastuukin asioiden hoidossa. Miten se hallituksen vastuu, onko he omalla omaisuudellaan vastuussa jos tekevät jonkun ison mokan. Näitäkin asioita pitää miettiä. Tuokaa julki nuo edellä mainitut asiat. Vaikka pyhäjärven sanomiin. Tai edes ilmoitus taululle.

    Äänestä

  • On se kumma kirjoitti:

    kuinka paljon voimme ymmärtää ja antaa anteeksi. Pitäis varmaan kaikki mitkä on mahdollista penkaista. Siellä missä ko. henkilö in siellä voi tapahtua mitä vaan. Tutkia pitäs. Mitä esim. luottamusmiesten kokouspalkkiot ym kilometri korvaukset on. Nehän pitäis olla julkisia. Voisikohan niitä saada jostain esille. Miksi niitä ei muuten julkaista. Siinähän vois olla ideaa. Kaikki julkisiksi. Katottais kuka siellä on arvokkain kunnalle. Voi olla että hallituksen ja valt.pj: nostaa ne suurimmat palkkiot koska heillä on vastuukin asioiden hoidossa. Miten se hallituksen vastuu, onko he omalla omaisuudellaan vastuussa jos tekevät jonkun ison mokan. Näitäkin asioita pitää miettiä. Tuokaa julki nuo edellä mainitut asiat. Vaikka pyhäjärven sanomiin. Tai edes ilmoitus taululle.

    Ensin pitäisi tutkia ja vasta sitten hutkia, ei ole oikein tuomita ketään mutu tuntumalta. Tai tietenkin voi, mutta pahimmassa tapauksessa saattaa polliisi kolkutella oven takana.

    Äänestä

  • Vasuri123 kirjoitti:

    Ensin pitäisi tutkia ja vasta sitten hutkia, ei ole oikein tuomita ketään mutu tuntumalta. Tai tietenkin voi, mutta pahimmassa tapauksessa saattaa polliisi kolkutella oven takana.

    ihanko siellä vasuri 123 puolustelee. Onko siellä Hyvä Veli asialla, vai

    Äänestä

Valtuuston tuoreet luottamushenkilvalinnat osoittavat jälleen kerran, ettei näillä palstoilla kirjoitetut heitot päätöksiä miksikään muuta.

Vaikka minkälaista kapulaa täältä heitettiin puhenjohtajiston ja halltiuksen rattaisiin, niin edelleen mennään entisillä. Samat valittiin uudelleen.

Äänestä
  • juu, juna kulkee ja "Rautakoura" kiristää otettaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


syrjäkyliltä kysyn kirjoitti:

valtuuston puh.johtajan????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu