Joo, mul oli tossa kaverin Ooppel ascona lainas ja ei hitto ku oli huono laitos. sit kokeilin kans kerran opel astraa ja ei kyllä pärjänny mun 2.0l ohc sierralle. myös kaverin Kia V70 jättää sen. VAi oliko se volvo ceed, no en tiiä ihan ihme kinnereitä kaikki. Tosimies ajaa Tojotalla, ja varsinkin avensiksella siinä on tyyliä ja luotettavuutta ei pääse ooppelit lähellekään ku ollaan jo eellä. LEPO.
Olen paska en liiku
8
770
Vastaukset
- otasekunetmuutasaa
miks nää opelin dissaajat ajaa lähes aina toyotalla tai fordilla? Eli toisinsanoin yksillä paskimmista auton valmistajista. Oikeet autot tehdään euroopassa ja josta voidaan jättää listalle ainoastaan saksa ja ruotsi. Ajaisit edes ite Bemarilla, Audilla tai Volvolla niin voisit olla edes vähän uskottava. Jos se toyota pitää olla niin ei sitä siinä autossa tarvii lukea sillon siinä pitää lukee Lexus.
toiotahan on jenkkien vihatuimpien yrityksien listalla. Syystä että... Montakos autoo sitä oltiinkaan kutsuttu takasin??o- Ei ikinä Sierraa
Jouduin kerran ajamaan kaverin IS-Sierran kotiin kun se oli jättänyt auton kännissä meille.
Kokemus oli järkyttävä: auto kuin kivireki, vaihteet, kytkin ja ohjaus/ajotuntuma traktorimainen, huonompi kuin 70-luvun Taunuksissa. Penkkikin oli onneton. Autolla oli ajettu noin 250 000 km.
Tämä noin sadan omistamani auton kokemuksella, niistä noin 10 Fordeja ja saman verran Opeleita.
Sierran jälkeen silloinen Volvoni (740, akettu 340 000 km) tuntui taivaalta. Sierra oli huonompi ajaa kuin ne 70-lukuiset Opelit (Mantat, Ascona, Kadetit, Rekord, Admiral) joita on tullut sompailtua puhumattakaan uudemmista, esim. Vectrasta, samoin verrattuna moneen Fordiin. Onneksi Mondeot ovat kuin toiselta planeetalta. - HarvaSaaMuovinRuostu
Ei ikinä Sierraa kirjoitti:
Jouduin kerran ajamaan kaverin IS-Sierran kotiin kun se oli jättänyt auton kännissä meille.
Kokemus oli järkyttävä: auto kuin kivireki, vaihteet, kytkin ja ohjaus/ajotuntuma traktorimainen, huonompi kuin 70-luvun Taunuksissa. Penkkikin oli onneton. Autolla oli ajettu noin 250 000 km.
Tämä noin sadan omistamani auton kokemuksella, niistä noin 10 Fordeja ja saman verran Opeleita.
Sierran jälkeen silloinen Volvoni (740, akettu 340 000 km) tuntui taivaalta. Sierra oli huonompi ajaa kuin ne 70-lukuiset Opelit (Mantat, Ascona, Kadetit, Rekord, Admiral) joita on tullut sompailtua puhumattakaan uudemmista, esim. Vectrasta, samoin verrattuna moneen Fordiin. Onneksi Mondeot ovat kuin toiselta planeetalta.Nojaa,Mondeot ovat ojaltaan 2000luvun alkupuolen vectran tasoa mutta todella paljon sähkövikoja noissa voortteissa on ja pelti on kuin jotain foliota.
- dvdvdvdv
Kai sie tiiät et FORDIA tehään SAKSASSA myös? Vitun juntti. Ja joo on mulla saksalainen ford. Oopelin romut jää jalkeen.
- Toyota vessasta alas
Minun puolesta saa opelin dissaajat hypätä kaivoon.
Opelia parempaa autoa ei olekkaan!- o+o+5ry
Olet huumorimiehiä.Kerrassaan hauska kommentti.
- 99999999999999999999
Niinkö olet? Just-joo...
- vectra.-
Yleinen käsitys esim 90-luvun astra vectra paskoja autoja se johtuu ainoastaan siitä että kyseisiä autoja saa halvalla niin silloin perushuollot ja huollot yleensä jää tekemättä toki kyseisissä autoissa on sähkövikoja mutta on niitä muun merkkisissäkin autoissa . Itselläni 91 mallin a vekkuli ihantimiva peli katson sen jos ajelee vanhalla autolla valintani on opel halvat osat ja jos rermontit tekee itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k744026- 1013555
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah823378Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia382789- 1251673
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361536Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191164Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221134Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk141121Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421120