Ottaa päästä kun idiootti tv-lupa tarkastaja laittaa juuri perustetun tmi:n nimeen kirjettä, maksa maksu. No en kai mä maksa kun en kato sitä sontaa!!
On mulla netti, josta katon youtubea, pitsäkö sen vuoksi sitten maksaa???
TV-lupamaksu
tarkastaja-koiranen
1
289
Vastaukset
- Viestintävirastosta
Tai tv-tarkastajalla on syytä epäillä, että tarkistat paperilta puhtauden, tai sinulla koira tai jokun mahdollisuus nähdä paskaa (Esim yle ja Arto Nyberg sekä SUomessa kuvatut Uralin karhut), maksu pitää maksaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712973
- 462574
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322235- 792148
- 951956
- 321712
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171497Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil211233