Mafioso on niin laiska, että kiitokset suojelurahasta pitäisi luoda itse.
"Tv-maksujen filmikilpailu-kampanja käynnistyy: Ideoi oma kiitosfilmisi. Paras pääsee telkkariin!"
http://www.tv-maksu.fi/index/tietoa/uutiset/2011/P_10.html
Sitten vielä varoitus Helsinki Kk :n peräkylille Kauniaisiin, Espooseen ja Vantaalle.
http://www.tv-maksu.fi/index/tietoa/tiedotteet/2011/P_8.html
Maksaja kiittää lopuksi.
1
282
Vastaukset
- Pizza Napoli
Säännöthän menevät näin: "Filmin aiheena on: "Mistä sinä haluaisit kiittää?". Filmin lopussa on oltava maininta ”Kiitos, kun maksoit TV-maksun”."
Oma ideani on tällainen:
TV-maksupinnari katsoo televisiota. Kuva siirtyy rappukäytävään, johon astuu TV-maksutarkastaja. Pahaa-aavistamaton pinnari jatkaa TVn katsomista. Maksutarkastaja saapuu pinnarin oven taakse. Ovikello soi. Pinnari kohauttaa olkapäivään ja jatkaa TVn katsomista. Maksutarkastaja näyttää turhautuneelta. Hän ottaa esiin listan, jossa tarkastettavien kohteiden osoitteet ovat. Tämän pinnarin kohdalle hän tekee merkinnän "ei avannut ovea". Sama merkintä on kaikilla listan muillakin kohteilla. Tarkastaja katsoo kameraan ja sanoo: "tää on ihan toivotonta". Sitten tarkastaja huokaisee syvään, ja poistuu rappukäytävästä sateiselle pihalle kadoten sitten pimeyteen. Ruutuun tulee teksti: "Tämä on todellisuutta joka päivä 70 tv-maksutarkastajalle. Älä ole yksi niistä, joiden takia tarkastajamme joutuvat itkemään itsensä uneen." ja sen jälkeen "Kiitos, kun maksoit TV-maksun".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852077- 431650
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!621381- 741188
- 771141
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261114- 481103
- 591041
- 37903
- 39874