Ongelma on se, että joka pelin kohdalla ruudulla lukee ensin "reading" ja sitten se käskee avaamaan luukun jolloin ruudulla lukee "open tray". Kun luukun avaa ja sulkee uudestaan, niin sama toistuu uudestaan. Missä vika?
Koneessa on vielä takuu voimassa ja otin yhteyttä nettikauppaan josta tilasin koneen niin siellä käskettiin ottaa yhteyttä Microsoftiin. Eikö konetta ole mahdollista vaihtaa uuteen?
Koneessa on vielä takuu voimassa ja otin yhteyttä nettikauppaan josta tilasin koneen niin siellä käskettiin ottaa yhteyttä Microsoftiin. Eikö konetta ole mahdollista vaihtaa uuteen?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllähän kaikissa kaupoissa pitäisi olla kohtuu ajan sisällä ostosta mahdollisuus purkaa kauppa ja palauttaa laite. Helpommalla kuitenkin pääset kun laitat koneen Microsoftin huoltoon. Ohjeet löytyy: https://myservice.xbox.com/fi-FI/Pages/Welcome.aspx
Käytännössä rekisteröit koneen Microsoftin nettisivuille ja tilaat huollon. Tulostat huoltotilauksen kuitin liitettäväksi lähetykseen. Sitten pakkaat koneen laatikkoon (tarvittaessa antavat pakkausmateriaalit), ja UPS hakee sen sun kotiovelta ja palauttaa sulle takaisin kun konsoli on korjattu.
sulla on voinut hajota cd asema, joten se ei pysty lukemaan levyjä jos noin ei oo käyny niin sitten en tiiä mikä on vikana