Olemme mieheni kanssa lähdössä toukokuussa Krakovaan to-su tai su-to matkalle. Olen etsiskellyt netistä hotelleja.Tarjontaa tuntuu olevan, joten kaipaisin kokemuksia ja vinkkejä. Etsimme tasokasta hotellia keskustassa, mielummin historiallisessa rakennuksessa. Miten hotelliluokitus pitää kaupungissa paikkaansa, eli onko neljä tähteä samaa tasoa kuin esim.Prahassa tai Budapestissa?
Krakova hotellivinkkejä kaivataan
4
671
Vastaukset
- Karolus avec
Hotelliluokitukset pitävät kyllä Krakovassakin varsin hyvin paikkansa, sataviisiprosenttisia tällaiset mittarit eivät ole koskaan, koska ihmisetkin arvostavat hieman erilaisia asioita. Sellainen kokemus minulle on syntynyt, että luotan hieman enemmän puolalaiseen kuin tsekkiluokitukseen, mielipiteeksihän tämä tosin jää eikä pahoja pettymyksiä ole tullut koskaan. Tunnemme hieman paremmin noita Varsovan tasokkaampia hotelleja, jotka takavuosina olivat uskomattoman halpoja tasosta vähääkään tinkimättä, Krakovassa meillä on käydessämme toisenlainen majoitus, mutta valinnan vaikeus teillä Krakovassa paremminkin on. Silmäilin juuri booking.com-sivustoa ja siellä näyttivät aleviikot olevan käynnissä, vilkaiskaapa huviksenne.
- Reppumatkaaja
Europeiskaja aivan aseman vieressä täyttää kaikki ehdot. Historiallinen rakennus, ystävällinen henkilökunta, loistosijainti. Hotels.comin tai booking.comin tarjouksia kannattaa seurata. Myös aukion toisella laidalla oleva Polonia kelvollinen ja historiallisessa rakennuksessa, mutta käytävältä kantautuu melua, koska ovet väljät.
- hotelli....
Hei, Puolassa ei puhuta venäjää. Mainitsemasi hotelli on nimeltään Hotel Europejski.
- Reppumatkaaja
hotelli.... kirjoitti:
Hei, Puolassa ei puhuta venäjää. Mainitsemasi hotelli on nimeltään Hotel Europejski.
Jep. Olisi paha moka sanoa tämä taksikuskille Krakovassa. Hyvä muistutus. Siis Europejski, jota suosittelen edelleen. Ainoa puute laiha kahvi aamiaisella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2599036IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126279Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661370Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.79985Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60877Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311703Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696