Kun täällä viimevuonna kirjoittelin Hilkasta, jolla oli se leukemia. Solusalpaajat eivät enään tehonneet , vaan aiheuttivat sivuvaikutuksia esim. vettä tuli keuhkoihin, joten Hilkan lääkitys lopetettiin n. kk sitten. Maanantaina kävimme sairaalassa Hilkan luona, vietimme rukoillen ja laulaen siellä Hilkan kanssa viimeisen yhteisen hetken. Eilen ennen klo 16 tuli sitten viesti, että Hilkan kivut on loppunut ja uneen oli rauhassa vaipuneet. Morfiinilaastarit ja Jeesus auttoi, että loppukin oli rauhallinen. Sanoin Hilkalle lähtiessämme: Taivaassa nähdään !
Päivämme ovat luetut
2
329
Vastaukset
- MöKin-MuiJa
että päivät loppuu silloin kun on niin määrätty.Se on lohdullista että saitte hyvästellä vielä viimemetreillä ja luottaa jälleen-näkemiseen sehän on parasta mitä saattaa olla.Olihan Hilkka jo ikäimmeinen ja elämästä varmaankin kyllin saanu ja valmis jättämään tämän maallisen vaelluksen,niinkuin meidän kaikkien vuoro tulee sitten ajallaan.Voimia teille ja kevään aurinkoisuutta joka lohtua tuonee suruunne.
Uskovan ihmisen kuolema ei ole koskaan tappio vaan se voitto, Iankaikkinen Elämä on edessä sitten kun Jeesus hänet herättää sinä päivänä kun Hän hakee omansa Ylösotossa. Kiitos Mökin-Muija sinulle osanotosta ja Jeesuksen Siunausta ja Rauhaa sinulle !
ps. olethan kuullut enkelinäystä Alavus- Virrat tiellä 22.1., nyt on kuultavissa silminnäkijän lausunto : www.gospeloffaith.com ja sieltä vasemmalla palkki josta silminnäkijän kertomus löytyy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222389Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant789599Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.427591Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va856399SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896093Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485082HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1154740Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821469
