Löytyykö Kuopiosta mistäpäin pitkäaikaistyöttömiä kohtuu nuoria naisia,jotka majailee vaan kaupungin vuokra-asunnoissaan päivät pitkät?. Ja juovat kaljoo.Haluisin tollasen. Missä tollaisia tuhmia naisia täälläpäin voisi olla? Helsingistä tiedän tollaisen alueen,mutta täällä en osaa etsiä.Kiitos jos joku vinkki olisi antaa. Sellaisia hieman syrjäytyneitä sekä kohtuuhyvännäköisiä.
Mistä työttömiä naisia?
Renttu ukkeli_
8696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Spurguja kyllä löytää kaupungista kuin kaupungista... menet vain lähiöbaariin päiväsaikaan.
Kai tiedät, missä mutsis asuu? Maistuis varmaan sullekin...
Petosen Nikun asuntoalueella voisi olla parhaita.Baareista vaikea sanoa missä käyvät ainakaan tuosta keskustasta.Neulamäessä myös Juontotie voisi olla aika hyvä paikka.
Tietonne ovat vanhentuneita ja muutenkin peräreijäst.
tuolta Sokoksen kosmetiikkaosastolta. Siellä niillä kuopiolaisilla on tapana käydä.
Aapelissa Stockmannin kemikaaliomyymälässä ostoksia tekevät juuri kuvailusi kaltaiset.
Hyvin vaikea sanoa, koska eihän syrjäytyneet liiku paljoa ihmisten ilmoilla.
Yksi kokeilemisen arvoinen vinkki voisi olla esim. Suomi24:n Kuopio chat. Siellähän niitä tyhjäntoimittajia pyörii yötä päivää. Omaa kokemusta ei ole, mutta kaverini (alan mies) on kertonut, että sieltä saattaa joskus tärpätä. Ja sen verran mitä itse olen näitä hänen valloituksiaan tavannut, niin aika hyvin ovat vastanneet tuollaista tyyppiä jota sinäkin haet.
Kiitoksia hyvistä vastauksista!